Connect with us

POLİTİKA

Başarı yarışı! Sinan Oğan’dan Kılıçdaroğlu’na Cevap

Yayınlanma tarihi:

Başarı yarışı! Sinan Oğan'dan Kılıçdaroğlu'na Cevap

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan için “İlk kez katıldığı bir şeyde 1. turda kaybetti. Onun açısından da ciddi bir travma oldu. Bu zamana kadar hep 1. turda kazandı ama ilk kez kaybetti” şeklinde bir açıklama yaptı. Ancak ikinci tur seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan, Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine itiraz etti.

Oğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları belirtti: “Özür dilerim Sayın Kılıçdaroğlu, seçimlerin ikinci tura kalmasını biz sağladık. Sizin taraftarlarınız seçim öncesinde Muharrem İnce’ye yönelik linç kampanyası başlatmışlardı ve aynı linçe ben de maruz kaldım. Eğer ben İnce gibi geri çekilseydim, seçimler ikinci tura kalamazdı. Sayın Erdoğan ilk turda balkon konuşmasını yapmış olurdu. Şimdi kalkıp seçimlerin ikinci tura kalmasını kendi başarınız gibi göstermeniz biraz tuhaf kaçmıştır.”

Sinan Oğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine karşı kendisini savunarak, ikinci tur seçimlere katılmasının önemini vurguladı ve başarıyı kendisine atfetmesini eleştirdi. Bu söylemler, siyasi arenada gerilimi artıran bir tartışmanın fitilini ateşlemiş gibi görünüyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla