Connect with us

KÜLTÜR

Babala TV’nin gerçek sahibi kim? Oğuzhan Kimdir?

Yayınlanma tarihi:

Babala TV'nin gerçek sahibi kim? Oğuzhan Kimdir?

Babala TV, siyasi liderleri ve etkili isimleri ağırlayarak gündemi belirlemesi ve farklı görüşlere sahip gençlerin sorularını sormasıyla dikkat çeken bir internet televizyonudur. Bu nedenle Babala TV’nin kimin olduğu ve program sunucusu Oğuzhan Uğur’un kim olduğu büyük bir merak konusudur.

BABALA TV KİMİN? PROGRAMI KİM SUNUYOR?

Babala TV, siyasi liderleri ve siyasete yön veren isimleri ağırlamasıyla ün kazanmış bir Youtube kanalıdır. 21 Ocak 2011 tarihinde kurulan kanalın yaklaşık 5 milyon abonesi bulunmaktadır.

Babala TV’nin hem sahibi hem de sunucusu Oğuzhan Uğur’dur. Oğuzhan Uğur, geçtiğimiz günlerde Mevzular Açık Mikrofon programında Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırlayarak beğeni toplayan bir moderatörlük sergilemiştir.

OĞUZHAN UĞUR KİMDİR?

Oğuzhan Uğur, 29 Ocak 1984 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunudur. Üniversite öğrenciliği döneminde Mustafa Şevki Doğan ve Osman Sınav’a yardımcılık yapmıştır.

2011 yılında Ağır Abi adlı filmi yönetmiş ve senaryosunu yazmıştır.

Oğuzhan Uğur, 12 Ağustos 2017 tarihinden itibaren kurucusu olduğu BaBaLa TV’de içerik üretmeye başlamıştır.

4 Ağustos 2022 tarihinden itibaren BaBaLa TV’de yayınlanan Mevzular Açık Mikrofon programını moderatörlük yapmaktadır.

Babası Hasan Atilla Uğur, Abdullah Öcalan’ın ilk sorgusunu yapan bir albaydır. FETÖ kumpasları döneminde tutuklanmış, ancak daha sonra aklandığı bilinmektedir.

Babala TV’nin sahibi olan Oğuzhan Uğur’un en dikkat çeken adımı, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Mevzular Açık Mikrofon programına konuk olarak davet etmesidir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla