Sosyal medyada bizi takip edin

Teknoloji

Apple’dan devrim niteliğinde değişiklik! Ücretsiz özellik ücretli olacak

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Apple'dan devrim niteliğinde değişiklik! Ücretsiz özellik ücretli olacak

Apple, 2011 yılında iCloud ile birlikte tanıttığı ücretsiz Fotoğraf Yayınım özelliğini sonlandırmaya karar verdi.

Fotoğraf Yayınım (My Photo Stream), iPhone, iPad, Mac ve Apple TV arasında fotoğrafların senkronizasyonunu sağlayan ücretsiz bir özellikti. Ancak, iCloud Fotoğraf Kitaplığı özelliğinin gelmesiyle birlikte popülerliğini kaybetmeye başladı.

Fotoğraf Yayınım, en son çekilen fotoğrafları Live Photo’lar hariç olmak üzere yükleyerek tüm cihazlarınızdan görüntülemenizi ve kaydetmenizi sağlıyordu. Bu özellikteki fotoğraflar 30 gün boyunca saklanıyordu.

Öte yandan, iCloud Fotoğrafları tüm medyalarınızı iCloud’a yüklüyor ve tüm cihazlarınız arasında otomatik senkronizasyon sağlıyordu. Fotoğraf Yayınım özelliği ise galeriye kaydetme gerektiriyor, iCloud’a yedekleme yapmıyor ve fotoğrafları yüksek kalitede senkronize etmiyordu.

Apple, 2011 yılından bu yana 5GB ücretsiz iCloud depolama alanı sunuyordu. Ancak, 26 Temmuz itibarıyla artık hiçbir fotoğrafı ücretsiz olarak senkronize etmeyecek. Fotoğraf Yayınım özelliğindeki fotoğrafları indirmek için son tarih ise 26 Haziran olarak belirlendi. Bu tarihten sonra, kullanıcılar Fotoğraf Yayınım özelliği aracılığıyla senkronize edilen fotoğraflarını cihazlarına indiremeyecekler.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir