Sosyal medyada bizi takip edin

TEKNOLOJİ

Apple WWDC 2024 Etkinliği için Geri Sayım Başladı!

Son dönemde pek çok söylenti ile kullanıcıların merakla beklediği Apple WWDC 2024 Etkinliği, 10 Haziran saat 20.00’da canlı yayınlanacak.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Apple, bir hafta sürecek Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı ( WWDC 2024 ) etkinliğini 10 Haziran’da saat 20:00’ da geleneksel açılış konuşmasıyla başlatacak. Sunum, şirketin yazılım tekliflerine ve en son sürümler de dâhil olmak üzere bunları destekleyen geliştiricilere odaklanacak. iOS, iPadOS, macOS, tvOS, VisionOS ve watchOS.

Etkinliği, Apple’ın etkinlikler sayfasından ya da aşağıdaki YouTube linkinden canlı olarak takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz birkaç yılda eleştirmenler, şirketin üretken yapay zekâ araştırmaları söz konusu olduğunda Google, Microsoft ve OpenAI gibi şirketlerin gerisinde kaldığını belirtti. CEO Tim Cook bir süredir bu endişeyi gidereceğine söz verdi ve WWDC sırasında Cupertino’daki Steve Jobs Tiyatrosu’ndan daha iyi bir zaman ve yer olamaz.

Söylentiler şu anda GPT geliştiricisi OpenAI ile oyun alanını biraz eşitlemeyi amaçlayan potansiyel bir anlaşmaya işaret ediyor. En son raporlar, Apple’ın yapay zekâ çabalarına bir isim koydu: Apple Intelligence ve yeni Apple cihazlarının tamamının yeni sistemi kullanamayacağı uyarısı. iOS 18’e gelecek yapay zekâ geliştirmeleri ve Siri için potansiyel bir ikinci hayat etrafında pek çok söylenti dönüyor.

Bu arada, yazılım odaklı etkinlikte yeni donanım hiçbir zaman garanti olmadı; ancak şirket, Apple Silicon güncellemeleri ve geçen yılki büyük Vision Pro lansmanı sayesinde bunu son yıllarda bir trend haline getirdi.

Ancak en son söylentiler, Apple’ın karma gerçekliğe ilk atılımının soğuk karşılanması ve elektrikli otomobil projesini sona erdirme kararının ardından artan baskıya rağmen, bunun donanım için kapalı bir yıl olacağını öne sürüyor. Her ne kadar merkez parçası iOS 18 olsa da şirket, iPhone’daki belki de en kullanışlı uygulama olan Hesap Makinesi’nde bazı büyük tasarım değişiklikleri de dâhil olmak üzere macOS 15’i de piyasaya sürecek. Ayrıca iOS 18’in birçok yapay zekâ özelliğinin macOS 15’te de yer alacağına emin olabilirsiniz.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir