Connect with us

EKONOMİ

0.49 faizli bireysel temel ihtiyaç taşıt konut destek kredisi geliyor! İşte bu kredileri veren bankalar

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan %0.49, %0.59 ve %0.77 faiz oranlı bireysel, temel ihtiyaç, taşıt ve konut destek kredileri Türkiye’deki ekonomik dalgalanmalar, sıkı para politikaları ve artan kredi faiz oranları nedeniyle vatandaşların nakit sıkıntısı çektiği bir dönemde geliyor.

Yayınlanma tarihi:

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından sunulan %0.49, %0.59 ve %0.77 faiz oranlı bireysel, temel ihtiyaç, taşıt ve konut destek kredileri Türkiye’deki ekonomik dalgalanmalar, sıkı para politikaları ve artan kredi faiz oranları nedeniyle vatandaşların nakit sıkıntısı çektiği bir dönemde geliyor. Kredi ve kart borcu gibi yüklerle mücadele edenler için zorlu günler devam ederken, kamu bankalarının yeni kredi destek paketlerinin duyurulması bekleniyor. Düşük faizli kredi paketleri, vatandaşların ekonomik olarak rahat bir nefes almasını sağlayabilir mi?

Kredi Faiz Oranlarındaki Rekor Yükseliş ve Vatandaşın Beklentisi Son dönemde Merkez Bankası’nın uyguladığı sıkı para politikası, kredi faiz oranlarının yükselmesine ve vatandaşların ödeme güçlüğü çekmesine neden oldu. Çekilen kredilerin geri ödemeleri, genellikle ana paranın iki katına kadar çıkabiliyor. Bu durum, özellikle borç altında ezilen vatandaşları daha da zor bir duruma soktu.

Yeni Kredi Paketleri ve Seçim Stratejileri Seçimlere doğru yaklaşırken, hükümetin ekonomik sıkıntılarla boğuşan vatandaşları rahatlatmak adına yeni bir kredi destek paketi üzerinde çalıştığı iddiaları güçleniyor. Özellikle pandemi döneminde uygulanan ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören düşük faizli kredi paketleri tekrar gündemde. Mart ayında devreye alınabileceği öne sürülen bu paketler, hükümetin seçim öncesi vatandaşa yönelik önemli bir jesti olarak değerlendiriliyor.

Geçmişten Günümüze Ucuz Kredi Paketleri Hükümet, pandemi sürecinde %0.49 faiz oranı ile 10.000 TL’ye kadar temel ihtiyaç desteği kredisi sağlamış ve bu krediye 6 ay erteleme imkanı ve aylık 376 TL taksit ödeme imkanı tanımıştı. Pandemi sonrası ekonomiyi canlandırmak amacıyla sunulan taşıt ve konut kredisi paketleri de benzer şekilde düşük faiz oranları ile dikkat çekti.

Yeni kredi paketlerinin, önceki paketlerden farklı olarak döviz ve altına yönelik yatırımı engellemeye yönelik tedbirler içereceği konuşuluyor. Vatandaşların kredi çekerken döviz veya altın almayacaklarına dair taahhütler vermeleri gerekebileceği belirtiliyor. Ayrıca, faturalı ihtiyaç kredisi gibi yeni kredi seçeneklerinin de masada olduğu ifade ediliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla