Connect with us

EKONOMİ

Ziraat Bankası Genel Müdürü’nden 750 milyon dolar kredi açıklaması!

Demirören Holding’e verilen 750 milyon dolarlık kredi ile ilgili olarak Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, açıklamalarda bulundu. Çakar’a kredinin ödenip ödenmediği soruldu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ortaya attığı Demirören Holding’e verilen 750 milyon dolarlık kredi ile ilgili olarak Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar açıklamalarda bulundu. Çakar, kredinin ödenip ödenmediğiyle ilgili olarak sorulan soruya cevap verdi.

“DEMİRÖREN HOLDİNG’İN KREDİLERİ CANLI HESAPLARLA İZLENMEKTEDİR”

Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar, Ziraat Bankası’nın inşaat, enerji, hizmet sektöründe olduğu gibi medya sektörüne de kredi verebileceğini belirtti. Çakar, “Söz konusu firma da, bu kapsamda kredi verilmiş bir firmadır. Firmanın kredileri canlı hesaplarda izlenmektedir. Ancak şunu belirteyim; Bankamız bu firmaya da bütün müşterilerinde olduğu gibi, bankacılık kuralı ne ise aynısı uygulanacaktır” dedi. Ayrıca Çakar, Ziraat Bankası’nın kuruluş noktasının tarım olduğunu, ancak bugün sadece tarımı kurgulayan bir banka olmaktan çıktıklarını belirterek, bankanın tarım dışındaki sektörlere de kredi verdiğini söyledi.

“AYDIN DOĞAN TABİ KARGAŞALARDAN KORKTU”

Sedat Peker, Yıldırım Demirören’in Aydın Doğan’dan satın aldığı medya grubuyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu. Peker, gazeteye yapılan baskından sonra Aydın Doğan’ın korktuğunu belirterek, “Bizim bu Pamukören var ya, biz gazeteyi bastık. Aydın Doğan tabi kargaşalardan korktu. Verdi yerleri. CNN, Hürriyet, Milliyet hepsini aldı. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası devletin, milletin. Siz patronusunuz. Devletten 750 milyon dolar kredi aldı kaç sene. Bu 750 milyon doların hiçbirini ödemedi biliyor musunuz. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemedi. Çiftçiyi kredisini ödemeyince traktörünü haciz ediyorlar bizim Kanal D’yi haciz eden var mı? Hürriyet’e hacize giden var mı? Ödemedi parasını. Parasız mal olur mu?” ifadelerini kullandı.

“AKRABALARINA DEVLETTEN KADRO VERİYORLAR”

Peker sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptıkları her şey haram. Bunların televizyonlarında çıkan tartışmacılar var ya, sahtekar… Akrabalarına devletten kadro veriyorlar, sistemin içerisinden beslenen asalaklar. Zincirleme gidiyor iğrençlik. Burası daha enteresan; tabi faizlerle 750 milyar doları geçti. Ülkede para yok. Nasıl olsun, burada paralar. Bunu öğütmek için gazetelere baskı kuruyorlar. Kemerburgaz’da Göktürk denen yerde, Kemerkamplı diye bir yer var. Orada bir arsayı belirlediler. O televizyon filan onun değil, o emanetçi. Serhat ile Berat yönetiyor. Kanal D… Sabah grubu da aynı. Bu kişiliksiz zenginlerin üzerine yapıyorlar. Maymun gibi yat kalk. O Kemerkamplı denen yeri imara açacaklar. O arsa kimin, yine halkın. İmara açınca tarla olarak verecekler. Hani Süleyman’ın var ya Ankara’daki akrabası, o işleri yapıyor. Hop bir imar artışı. 10 milyonluk yer 1 milyarlık oluyor. Üzerine kulübe koyamadığın yere 100 katlı binalar dikiyorsun ton ton. Artık siz de alıştınız. Bu anlattıklarım masal değil. Ziraat Bankası’na sorun Demiören aldığı parayı vermiş mi? Kanal D’nin, CNN’in sahibi sizsiniz.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply