Sosyal medyada bizi takip edin

EKONOMİ

Zam bekleyenler dikkat! Cem Küçük emekli zammının ardından olacakları açıkladı

Cem Küçük, TGRT Haber canlı yayınında emekli ve memur zammının ardından olacakları sıraladı. 

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Cem Küçük, TGRT Haber canlı yayınında emekli ve memur zammının ardından olacakları sıraladı. En düşük emekli maaşı olan 10 bin TL aylık ile milyonlarca emekli ay sonunu getirme savaşı verirken, kök maaş sorununun çözümüne ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi.

Mayıs ayı itibariyle enflasyon rakamları zirve yaptı. Türkiye İstatistik Kurumu, Mayıs enflasyonunu aylık bazda yüzde 3,37, yıllık bazda ise yüzde 75,45 olarak açıkladı. Mayıs rakamlarının açıklanmasıyla birlikte emekli ve memurların Temmuz’da maaşına yansıtılacak 5 aylık ortalama yüzde 22,71 olarak kesinleşti. 6 aylık enflasyon ortalaması ise Haziran enflasyonunun açıklanmasıyla belli olacak. Bundan sonraki dönemde ise emeklinin gözü kulağı seyyanen zam ve refah payı olup olmayacağı yönündeki açıklamalarda olacak.

Cem Küçük, yayınında dolar ve akaryakıt fiyatlarının sabit kaldığını iddia ederek gıda fiyatlarına sürekli zam yapıldığını vurguladı. Bayram öncesi etiketleri şişiren fırsatçıların emekli ve memurun Temmuz zammına da göz diktiğini söyledi. Zamların gerekçesinin anlaşılamaz olduğunu belirten Cem Küçük, altının bir yıldır aynı seviyede olduğunu, dövizin aynı seviyede olduğunu ve doğal gazın zamlanmadığını ifade etti. Cem Küçük, “Döviz 40 lira olsa ve her şeye zam gelse anlaşılır ama bir yıldır da belli şeyler sabit duruyor. Ancak her şeye zam gelmeye devam ediyor” diye konuştu.

Gıda fiyatlarındaki artışın emeklileri köşeye sıkıştırdığını belirten Cem Küçük, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyor. Memur ve emekliler, Temmuz ayında yapılacak zamı beklerken Cem Küçük’ün açıklamaları dikkatle takip ediliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir