Connect with us

POLİTİKA

Yeğen Gülen anlattı! Fetullah Gülen’i kim koruyor?

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen, MİT’in Kenya’da düzenlediği operasyon sonrası yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Etkin pişmanlık yasasından yararlanmak isteyen yeğen Gülen bildiği her şeyi anlattı.

MİT yurt dışında düzenlediği başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. İstihbaratı değerlendiren MİT, Kenya’da Fetullah Gülen’in öz yeğeni Selahaddin Gülen’i yakalayarak Türkiye’ye getirdi. Selahaddin Gülen, Türkiye’ye getirilerek sorguya çekildi. Etkin pişmanlık yasasından yararlanmak isteyen Selahaddin Gülen, bildiği her şeyi anlattı. Selahaddin Gülen, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın sürdürdüğü soruşturma kapsamında tutuklanmıştı. Yeğen Gülen ifadelerinde, FETÖ içindeki güç kavgasına ilişin de açıklamalarda bulundu.

“CEVDET TÜRKYOLU İLE MUSTAFA ÖZCAN ARASINDAKİ HUSUMET”

Selahaddin Gülen’in ifadeleri Hürriyet Gazetesi’nde yayımlandı. İfadesinde Selahaddin Gülen ablasının eşi Cevdet Türkyolu’nun Gülen’e en yakın kişi olduğunu açıkladı. Yeğen Gülen şu dikkat çeken ifadeleri kullandı, “Tüm özel istek ve işlerini yapan, en özelini bilen kişidir. Odasının temizlenmesinden çamaşırlarının yıkanmasına kadar her şeyi ile ilgilenen kişidir. Fetullah Gülen’in odasının giriş kartı sadece ondadır. Burada açmak istediğim bir konu eniştem Cevdet Türkyolu ile Mustafa Özcan arasındaki yıllardır süren husumet, 15 Temmuz’dan sonra iyice gün yüzüne çıktı. Mustafa Özcan örgütün tüm kontrolünü ve para gibi tüm gücünü kendi altında toplamak istiyordu.

FETULLAH GÜLEN’DEN HABERSİZ BİLDİRİ

Alp Aslandoğan, Fetullah Gülen’in diyalog sorumlusudur. Gülen’in bilgisi dahilinde olmayan hiçbir açıklamayı paylaşmaz. Ancak bir defasında Mustafa Özcan, Ali Ursavaş, Mustafa Yeşil ve bazı heyet üyeleri hazırladıkları bir bildiriyi Alp Aslandoğan’a vererek bunun, Gülen’in bilgisi dahilinde olduğunu söyleyerek Twitter’dan yayını yapıldı. Bu bilgi de Türkiye’de ‘cemaatte bölünme’ şeklinde konuşuldu. Bu yayından Gülen’in haberi olmadığını öğrenen Alp Aslandoğan YouTube’dan özür videosu yayınladı.

FETULLAH GÜLEN’İN BİNASININ ÖNÜNDE MOLLALAR NÖBET TUTUYOR

Amcam Fetullah Gülen’in kalmış olduğu yer büyük binadadır. Bir normal girişi, bir de sadece Cevdet Türkyolu’nun girebildiği garaj girişi vardır. Bu garajdan direkt amcam Fetullah Gülen’in odasının olduğu kata geçiş vardır. Amcamın hizmetinde olan mollalar her gün dönüşümlü nöbet tutmaktadır. Mollalar veya istişare üyeleri amcamın katına telefon çıkaramazdı.

FETULLAH GÜLEN’İ KİM KORUYOR?

(Fetullah Gülen’in kaldığı kampüs) Bu kampın girişinde Amerika’da bulunan bir güvenlik şirketinin personelleri bulunmaktadır. Bu kampın dış güvenliğini bu firma sağlamaktadır. Kampın giriş kısmında misafirlerin arandığı ve kartların verildiği yerde uzun zamandır amcam Fetullah Gülen’in yanında yer alan Kadir ve Sadık görev yapardı. Randevusuz kimse gelemezdi. Bu randevuları Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Gelen misafirler eğer ki yatılı gelecek ise bunların yerlerini de yine Cevdet Türkyolu ayarlıyordu. Misafirlerin odalarında bağış kutuları bulunurdu. Kalan kişiler bu kutulara para bırakıp örgüte bağışta bulunuyorlardı.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply