Connect with us

EĞİTİM

Yeditepe Üniversitesi bilişim zirvesine ev sahipliği yapacak

Yayınlanma tarihi:

Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek “10. Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı’nda yurt içi ve yurt dışından çok sayıda bilişim uzmanı bir araya gelecek. Konferans kapsamında siber güvenlik, metaverse ve dijital çağda sürdürülebilirlik başlıkları ele alınacak.   

10. Uluslararası Yönetim Bilişim Sistemleri Konferansı, 18-20 Ekim 2023 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek. Konferans Danışma Kurulu’nun kararıyla ev sahipliği yapmaya hak kazanan üniversite, yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ismi kampüsünde ağırlayacak.  

Güncel çalışmaların paylaşılması ve yeni iş birliklerinin kurulması amacıyla gerçekleştirilen konferansın ana teması, “Dijital Çağda Sürdürülebilirlik” olarak belirlendi.  

Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. B. Tevfik Akgün’ün onursal başkanlığını yaptığı konferansta, Organizasyon Komitesi Başkanlığı’nı Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Çağla Özen üstlenecek.   

ÇOK SAYIDA ÜLKEDEN KATILIM BEKLENİYOR 

Konferansa, İsviçre, İngiltere, Hollanda başta olmak üzere çok sayıda ülkeden katılım bekleniyor. Katılmak isteyenler için bildiri çağrısının yapıldığı konferansta dijital çağın uygulamaları tüm yönleriyle ele alınacak. Konferansta konuşulacak konu başlıklardan bazıları ise şöyle açıklandı: 

“Metaverse temelleri: blok-zincir, kripto paralar ve NFT’ler”, siber güvenlik ve bulut bilişim, veri bilimi, büyük veri, veri analitiği ve veri yönetişimi, nesnelerin interneti, dijital ikizler ve uygulamaları, dijital dönüşüm ve endüstri 5.0, yapay zeka ve uygulamaları, toplum 5.0 ve e-adaptasyon ve oyun geliştirme, oyunlaştırma, sanal ve artırılmış gerçeklik.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla