Connect with us

TÜM HABERLER

Veyis Ateş’ten savunması istendi!

Sedat Peker’in ortaya attığı iddialara göre Habertürk spikeri Veyis Ateş, firari işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın Paramount isimli otelinde ücret vermeden kalmıştı. Bu ve Sağlık Bakanlığı ile ilgili bir olay anlatan Peker’in açıklamasının ardından TGC harekete geçti.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Veyis Ateş ile ilgili iddialarının ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) harekete geçti. Sedat Peker’in, ‘’Bodrum’da Sezgin Baran Korkmaz’a ait lüks Paramount Otel’de hakim, savcı, emniyet müdürü ve gazeteciler kaldı. Bunlardan biri de Habertürk spikeri Veyis Ateş’tir’’ açıklaması gündemde bomba etkisi yarattı. Konuyla ilgili olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tüzüğüne ve TGC Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne aykırı davrandığı gerekçesiyle Veyis Ateş hakkında TGC’ye çok sayıda şikâyette bulunuldu.

TGC YÖNETİM KURULU TOPLANDI

Başvurularla ilgili olarak Medyaradar’ın yaptığı habere göre toplanan TGC Yönetim Kurulu’nun Veyis Ateş hakkında disiplin soruşturması açılmasına ve bu nedenle savunmasının istenmesine karar verdiği belirtildi.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker, 9’ncu videosunda, Veyis Ateş hakkında, “Bodrum’da Paramount Otel var. Sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de aranıyor ABD’de de aranıyor. Otelinde kimler var? Veyis Ateş. Sizin aranan adamın otelinde ne işiniz var? Sizin maaşınız kaç para? Hani fatura? Bu bile suç. Daha da çıkacak. Veysi. Senin kayıtlar da çıkacak. 28 Aralık’ta operasyon yapılıyor. 29 Aralık 45 milyon doların ödenmesi gereken tarih. Sezgin Baran’ın karısını gözaltına alıyorlar. Bu Veysi. Ben olayı toparlayayım diye arayan bu Veyis. Aranan adamın oteline gidiyorsun, kalıyorsun, on binlerce yüz binlerce avro hesap ödemiyorsunuz. Sonra da adamı gasp ediyorsunuz. Kayıtlar var” ifadelerini kullanmıştı. Ateş’in Paramount Otel’de kaldığını gösteren sosyal medya paylaşımları, Peker’in iddiası sonrası gündem olmuştu.

HADİ ÖZIŞIK, ÜYELİKTEN ÇIKARILMIŞTI

TGC, Sedat Peker’in FaceTime görüşmelerini paylaştığı Hadi Özışık’ı oy birliğiyle üyelikten çıkarmıştı. TGC, 20 Mayıs 2021 günü yaptığı toplantıda üyesi Hadi Özışık ile ilgili şikayetleri değerlendirmiş, Sedat Peker’le FaceTime görüşmeleri ortaya çıkan Özışık’ın üyelikten çıkarılmasına karar verilmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment