Connect with us

POLİTİKA

Veyis Ateş şimdi ne yapacağını açıkladı!

Sedat Peker’in iddialarının ardından gözlerin çevrildiği Veyis Ateş, iddialarla ilgili ne yapacağını açıkladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Sedat Peker’in ve SBK Holding’in firari patronu Sezgin Baran Korkmaz’ın iddialarının ardından sessizliğe gömülen Veyis Ateş, ilk olarak konuştuğunda iddiaları yalanlamıştı. Bu açıklamanın ardından Ateş, Habertürk’te yayına çıkmamasının Sedat Peker’in iddialarıyla ilgisinin olmadığını ifade etmişti.

“NE KADAR İDDİAM VARSA SORUŞTURULSUN İSTEYECEĞİM”

Bu gelişmelerin ardından Sezgin Baran Korkmaz’tan 10 milyon euro istediğine dair iddialar ve mal varlığıyla ilgili tartışmaların ardından Veyis Ateş Halk TV’de İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı. Veyis Ateş, mal varlığıyla ilgili çıkan tartışmalara ilişkin “Bugün Cuma. Ben Pazartesi gününden itibaren teknem, boğazda yalım, ne kadar iddiam varsa soruşturulsun isteyeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

“AŞIRI ZENGİNLEŞME VAR MI BUYURSUN ARAŞTIRSINLAR”

İsmail Saymaz’ın “Kendin savcılığa mı başvuracaksın” sorusuna ise Ateş, “Evet. Son yıllarda benim üstüme, yakın arkadaşlarıma, herhangi bir servet çoğalması, aşırı zenginleşme var mı buyursun araştırsınlar” diye yanıt verdi.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUNUZ MU?”

Odatv’nin haberine göre Odatv Veyis Ateş’e ulaşarak “Pazartesi suç duyurusunda bulunacağınızı söylemiştiniz. Suç duyurusunda bulundunuz mu” diye sordu. Henüz suç duyurusunda bulunulmadığını aktaran Ateş, “Avukat arkadaşlar hazırlıklarını yapıyor” dedi. “Suç duyurunuz bugün içinde tamamlanacak mı” sorusuna ise Ateş, “Arkadaşlarla görüşüyoruz. Yakında duyarsınız” yanıtını verdi.

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır