Connect with us

POLİTİKA

Veli Ağbaba’dan Soylu’ya ‘Mal’ tepkisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin uyuşturucuyla mücadelesine dikkat çekerek, “Avrupa ‘mal’ bulmakta zorlanıyor” dedi. CHP’den ise dikkat çeken bir açıklama geldi.

Türkiye’nin uyuşturucu ile mücadelesine dikkat çeken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, resmi Twitter hesabından “Avrupa ‘mal’ bulmakta zorlanıyor. Uyuşturucuyla mücadelemiz ve yakalamalar olmasa; Avrupa, tamamen uyuşturucuya teslim olurdu” paylaşımında bulundu.

TÜRKİYE VE AVRUPA UYUŞTURUCU İSTATİSTİKLERİ

Bu paylaşımının devamında Bakan Soylu, mesajında Avrupa Uyuşturucu Raporu 2021’i de Twitter üzerinden paylaştı. Türkiye-Avrupa istatistiklerine göre, ele geçirilen eroin miktarı, 29 Avrupa ülkesinde 8 bin 624 kilo olurken, Türkiye’de 20 bin 165 kilo oldu. 29 Avrupa ülkesinde 5 milyon 444 bin 451, Türkiye’de ise 8 milyon 695 bin 605 ecstasy hap ele geçirildi. 29 Avrupa ülkesinde 3 milyon 686 bin 482 kök kenevir ele geçirilirken, Türkiye’de bu rakam 42 milyon 276 bin 694 oldu. Öte yandan görselde, ‘Terör ve suç örgütlerinin can damarını kestik’ mesajı da yer aldı.

VELİ AĞBABA’DAN SÜLEYMAN SOYLU’YA ‘MAL’ ÇIKIŞI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Avrupa mal bulmakta zorlanıyor” diyen Bakan Soylu’ya, “Çünkü tüm mallar ülkemizde!” yanıtını verdi. Ağbaba, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Soylu’nun tweetini alıntılayarak, “Türkiye’yi dünyanın uyuşturucu merkezi haline getirdiniz. Kara para aklayanların, dolandırıcıların, pudracıların merkez üssü yaptınız. Utanma kalmadı, ahlak kalmadı. Yazık” ifadesini kullandı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply