Connect with us

EĞİTİM

'Sivil Sesler Festivali’ TED Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşti

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM), 240’tan fazla sivil toplum örgütünün katılımıyla düzenlediği ve yaklaşık 1000 kişiyi ağırladığı ‘Sivil Sesler Festivali’, TED Üniversitesi kampüsünde gerçekleşti.

TED Üniversitesi Kampüsünde gerçekleşen program, Dayanışma Derneği (SGDD-ASAM) Çocuk Korosu performansıyla başladı. Program daha sonra, STGM Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Levent Korkut’un açılış konuşmasının ardından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Laundrut’un Sivil Toplum Geliştirme Merkezi moderatörleri tarafından kendisine yöneltilen sorularla devam etti. Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Laundrut “Anadolu’nun çeşitliliğini ve medeniyetlerin başlangıcını görmek çok güzel. Birbirinden farklı dokuları var. Türkiye’nin ve Anadolu’nun kültürel mirasını ve farklı dokularını sivil toplum örgütlerinin çeşitliliğinin yansımasında görüyoruz” dedi.

Sivil Sesler Festivali iki gün boyunca Katılım Noktası, İyilik Noktası, Güzellik Noktası, Sonunda Kavuştuk Meydanı, Oyun Noktası ve Çim Amfi’de yurt içi ve yurt dışından konuklarla sivil toplumun gündemine giren konuların konuşulduğu paneller, STÖ’lerin düzenlediği atölyeler, etkinlikler, çeşitli sergiler, stantlar, oyunlar ve sahne performanslarına ev sahipliği yaptı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment