Connect with us

İŞ DÜNYASI

“Value for Sustainability” Zirvesi, sürdürülebilirliğin gayrimenkule kattığı değere dikkat çekecek

Yayınlanma tarihi:

Gayrimenkul, taşıt, makine ve ekipman gibi maddi duran varlıkların değerlemesini yapan, gayrimenkul geliştirme ve yatırım danışmanlığı hizmetleri de sunan Denge Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. gayrimenkul sektöründe sürdürülebilir uygulamaların değer bazında sağladığı önemli katkıya 4 Haziran’da İstanbul’da düzenlenecek olan ‘Value for Sustainability – Yarınlar Sürdürülebilirlikle Değerli’ zirvesinde dikkat çekecek. Alkaş, GYODER, Ecobuild ve Altensis desteğiyle Mandarin Oriental Bosphorus’ta düzenlenecek olan zirve, Digital Network Alkaş (DNA) aracılığıyla kapalı devre olarak canlı yayınlanacak.

BU YIL İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek zirve, Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Simla Budakoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak.

‘Sürdürülebilir Binalar ve Yeni Değer Kavramı’ başlıklı ilk oturum; Dünya Gazetesi Finans Şefi Birol Bozkurt yönetiminde, Yeşil Bina ve Şehircilik Uzmanı Murat Doğru ve ESG Turkey® Danışmanlık Kurucusu ve EBRD ESG Uzmanı Dr. Cenk Türker’in konuşmalarıyla düzenlenecek.

‘Gayrimenkul Sektörünün Sertifikalandırılmasında ESG Skoru’ adlı günün 2’nci oturumunda konuşmacı koltuğunda GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Neşecan Çekici ve PwC Türkiye Denetim Hizmetleri Şirketleri Ortağı ve Sürdürülebilirlik Lideri Evren Sezer bulunacak.

2’nci oturumun ardından Liderlik ve Yönetim Düşünürü Fazıl Oral, ‘Karmaşa Yönetimi ve Liderlik Stratejisi’ hakkındaki konuşmasıyla sahne alacak. Oral, pandemiyle birlikte her geçen yıl risklerin arttığı, sorunların olağanlaştığı iş dünyasında şirketlerin nasıl bir yol izlemesi gerektiğine ilişkin güncel yaklaşımları paylaşacak.

YEŞİL BİNALAR VE SÜRDÜRÜLEBİLİR STRATEJİLER MASAYA YATIRILACAK

Kurumların gayrimenkul projelerinde yeşil bina uygulamaları, yatırım stratejilerinde sürdürülebilirlik ve yarattığı sonuçları oluşturma konularının ele alınacağı 3’üncü oturumda ESG Danışmanı Av. Nihal Mashaki moderatörlüğünde Esas Gayrimenkul COO’su Nevzat Yavan ve Rönesans Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Ali Alper yer alacak.

‘Sürdürülebilirliğin Gayrimenkul Değerine Etkisi’ başlıklı 4’üncü oturumda Denge Değerleme tarafından hazırlanan ‘Sektörde Sürdürülebilirliğin Yarını’ araştırma raporu paydaşlara sunulacak ve sertifikaların değere etkileri masaya yatırılacak.

ZİRVENİN İKİNCİ YARISINDA KAAN SEKBAN GÖSTERİ YAPACAK

Zirvenin 2nci yarısı Kaan Sekbanın gösterisi ile başlayacak. Ardından Gayrimenkul Hukuku Uzmanı Arb. & Av. Pınar Ersin moderatörlüğünde gerçekleşecek ‘Sürdürülebilirliğin Finansmanı’ başlıklı 5’inci oturumun konukları; İstanbul Finans Merkezi Mali İşler Direktörü Tarık Özer, Kalkınma Yatırım Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Etki ve Sürdürülebilirlik Lideri Seçil Yıldız ile SPK Başuzmanı Doç. Dr. Yener Coşkun olacak.

‘Kurum Kültüründe Psikolojik Güvenlik’ konusunun ele alınacağı 6’ncı oturumda Baltaş Grubu Kurucusu Prof. Dr. Acar Baltaş ve Alkaş Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş deneyimlerini paylaşacak.

‘Çevre Dostu Yatırım Uygulamaları’ başlıklı günün 7’nci ve son oturumunda Dünya Gazetesi Sürdürülebilirlik Editörü Başak Nur Gökçam yönetiminde Altensis Kurucusu Dr. Emre Ilıcalı, Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak ve İşbaraşan Group UK & Bali Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Kaan İşbaşaran, gayrimenkul sektöründe gerçekleştirilen çevre dostu proje ve uygulamaları örneklerle aktaracak.

Zirve, Denge Değerleme Yönetim Kurulu Başkanı Baki Budakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Simla Budakoğlu’nun kapanış konuşmaları ile sona erecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla