Connect with us

KÜLTÜR

Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ödüllendirildi

Yayınlanma tarihi:

KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen ‘Objektifinle Geleceğe Miras Bırak 2’nci Uluslararası Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Türk medeniyetinin canlı unsurlarından vakıfların tanınırlığını artırmak, vakıfların misyonunu oluşturan hayır işlerine dikkat çekebilmek amacıyla ‘Objektifinle Geleceğe Miras Bırak 2’nci Uluslararası Vakıf Medeniyeti Fotoğraf Yarışması’ düzenlendi. Yarışma kapsamında dereceye giren fotoğraflar için Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde düzenlenen ödül törenine; Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ve yarışmacılar katıldı. Bakan Yardımcısı Alpaslan, vakıf medeniyetinin önemine dikkat çekerek, “Dünyanın en büyük medeniyetlerinden birini, Osmanlı İmparatorluğu’nu kurduk. Osmanlı İmparatorluğu’nun, dünyanın en büyük imparatorluklarından birisi olmasında tabii ki birçok sebep vardır. Bunlardan bir tanesi de vakıf medeniyetinin hayatın her alanında canlı, adil ve sosyal dayanışmayı ele alan bir anlayışla kurumlar kurulmasıdır” diye konuştu.

Yarışmanın, Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliğinin geleceğe aktarılması adına önemli olduğuna değinen Alpaslan, “En büyük miraslarımızdan biri olan tarihi, kültürel zenginliğimizi, kültür varlığımızı gelecek nesillere aktarmamız açısından da ‘Objektifinle Geleceğe Miras Bırak’ adıyla 2’ncisini düzenlediğimiz uluslararası ödül yarışması, son derece anlamlı ve önemli. Başta çok kıymetli jüri üyelerimiz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bakan Yardımcısı Alpaslan, yarışmada dereceye giren isimlere ödüllerini verdi. 1’inciye cumhuriyet altını, 2’nciye ata altın ve 3’üncüye yarım altın verildi. Jüri özel ödülleri dalında ise ‘Fahrettin (Türkkan) Paşa Jüri Özel Ödülü’nü alan yarışmacı yarım altın, ‘Ara Güler Jüri Özel Ödülü’nü alan yarışmacı yarım altın ve ‘İzzet Keribar Jüri Özel Ödülü’nü alan yarışmacıya yarım altın verildi. Ödül töreninin ardından dereceye giren yarışmacılar ve protokol üyeleri, hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Yardımcısı Alpaslan ve beraberindekiler, ödülle layık görülen fotoğrafları inceledi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla