Connect with us

GİRİŞİMCİLİK

Ünlü Yazılım Geliştirme Platformu’nda Büyük Problem

İlk olarak 2007’de devreye giren bulut yazılım geliştirme platformu Heroku, 15 Nisan’dan beri büyük bir güvenlik problemi ile karşı karşıya. Şirketten yapılan açıklamada Heroku’yu kullanmak için gerekli olan Github servisi arasındaki bağlantıda bir güvenlik problemi olduğu açıklandı.

Şirket sorunun kısa vadede çözülebilecek bir sorun olmadığını ve Github yerine başka bir servis kullanılması gerektiğini açıkladı.

pc.gen.tr’de yayımlanan Ünlü DevOps Platformu Heroku’nun GitHub ile Bağlantısı Koptu haberine göre Heroku’dan hizmet alabilmek için Github ya da Github benzeri Bitbucket gibi şirketlerden hizmet alınması gerekiyor. Ayrıca habere göre Heroku servisi yerine kullanılabilecek yer platformlarında var olduğu belirtiliyor.

Heroku Kurulduktan Sadece Dört Yıl Sonra 212 Milyon Dolara Satılmıştı

Heroku, kısa sürede yazılım geliştirmede önemli bir yer edinmiş ve bulut bilişim sektöründeki ilk önemli servislerden biri haline gelmişti. 2007’de Orion Henry, James Lindenbaum ve Adam Wiggins tarafından kurulan şirket sadece dört yıl sonra ünlü CRM şirketi Salesforce tarafından satın alınmıştı. Heroku halen Salesforce Platformu’nun bir parçası olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment