Connect with us

SAĞLIK

Un ve pirinçteki kanser tehlikesi

Norveç’te yapılan bir araştırmaya göre folik asit ve B12 desteği alan kalp hastalarının kansere yakalanma oranı fazla çıktı.
Gıdalarda folik asit takviyesi bulunmayan Norveç’te yapılan bir araştırmaya göre, folik asit ve B12 desteği alan kalp hastalarının kansere yakalanma oranı fazla çıktı. Vücudun yeni sağlıklı hücreler oluşturmasına yardım etmesi ve hamilelik öncesi kadınların spina bifida (

Norveç’te yapılan bir araştırmaya göre folik asit ve B12 desteği alan kalp hastalarının kansere yakalanma oranı fazla çıktı.

Gıdalarda folik asit takviyesi bulunmayan Norveç’te yapılan bir araştırmaya göre, folik asit ve B12 desteği alan kalp hastalarının kansere yakalanma oranı fazla çıktı. Vücudun yeni sağlıklı hücreler oluşturmasına yardım etmesi ve hamilelik öncesi kadınların spina bifida (omurga açıklığı) gibi ciddi doğum kusurlarının önlemesi için folik asit ve B12 vitamini, ABD dahil birçok ülkede un ve pirinç gibi ürünlere ekleniyor. Norveçli araştırmacılar, folik asit ve B12 desteği alan kalp hastaları arasında akciğer kanserine yakalananların oranının, genel nüfusuna göre yüzde 25 daha fazla olduğunu ortaya koydu. Bergan kentindeki Haukeland Üniversitesi Hastanesi doktorlarından Marta Ebbing ve ekibinin yaptığı çalışmada, üç yılı aşkın süre folik asit takviyesi verilmesinin kanser hücrelerinin büyümesine neden olabileceği belirtildi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply