Connect with us

POLİTİKA

Ülkü Ocağı İl Başkanlığı’na Selçuk Özdağ saldırısında yargılanan kişi atandı

Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı dikkat çeken bir isim atandı. Adı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıda geçen ve kamera görüntülerinde tespit edilen Gülahmet Türk, atama ile yeni görevine geldi.

Evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğrayan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. Güvenlik kameralarında görüntüsüne ulaşan Gülahmet Türk, Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’na atandı. Öte yandan Türk’ün saldırı ile olarak yargılanmasına devam ediliyor.

ÜLKÜ OCAKLARI BURSA İL BAŞKANLIĞI’NIN SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM

Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı. “Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’na Gülahmet Türk atanmıştır. Yeni görevinde muvaffakiyetler diler, geçmiş dönemlerde Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı yapan tüm ülküdaşlarımıza teşekkür ederim.”

SELÇUK ÖZDAĞ SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

Gülahmet Türk’ün Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığı’na atanmasına Selçuk Özdağ, sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Özdağ, yaptığı paylaşımda, “Bana yapılan saldırı ile ilgilerinin olmadığını söyleyenlere ithaf olunur” ifadelerini kullanarak Ülkü Ocakları’nın açıklamasını paylaştı.

SELÇUK ÖZDAĞ, SALDIRIYI ORGANİZE BİR HAREKET OLARAK TANIMLADI

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıya uğramıştı. Uğradığı saldırının ardından hastanede kaldırılan Özdağ, burada yaptığı ilk açıklamada saldırının “Organize bir hareket” olduğunu belirtmişti.

ÜMİT ÖZDAĞ, “BEŞ KİŞİYDİLER İKİSİ SOPALARLA VURURKEN, BİRİ SİLAH TUTUYORDU”

Selçuk Özdağ saldırıyı Sözcü Gazetesi’nden İsmail Saymaz’a anlattı. Özdağ, “Cuma namazına gidiyordum. Kapıdan çıkarken soluma baktım, bir erkek var. Şahıs telefonla görüşüyor. Anladım işi. Arabaya yürüdüm. Şoförüm arabadaydı. Kar yağıyordu. Arkamdan iki kişi bacaklarıma sopayla vurdu düşeyim diye, düşmedim. Döndüm. Biri kafama vurdu sopayla. Boğuşmaya başladık. Onlar sopalarla vuruyor, ben yumruklarla… Beş kişiydiler. İkisi sopalarla vururken, biri silah tutuyordu. Silah çekersem belki ateş edecekti. Ben silahlı değildim, silahım arabadaydı. Sonra biri daha silah çekti. Beşincisi de sopayla kenarda bekliyordu. Kafamdan kanlar akmaya başladı. Yumruklaşmaya başladım iki kişiyle. O sırada sol elim kırılmış. Baktım, gözlerim görmüyor. Yine saldırdılar.”

“ÇOK KAN KAYBEDİYORDUM”

Araçtan inmesin diye şoförüne de silah doğrultulduğunu kaydeden Özdağ, “Organize bir hareket. Şoförüm silahla çıkınca kaçtılar. İki el silah sıktı şoför. Çok kan kaybediyordum. Bunların peşinden koşacaktım. Şoför ‘hastaneye gidelim’ dedi” şeklinde konuştu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply