Connect with us

POLİTİKA

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan Savunma Bakanları Sarıkamış’ta bir araya geldi

Yayınlanma tarihi:

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile ‘Kış Tatbikatı 2023’ün yarın gerçekleştirilecek ‘Seçkin Gözlemci Günü’ faaliyetlerini takip etmek üzere Kars’a gitti.

Bakan Akar, beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile Sarıkamış’a gitti. Akar ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, Kars Harakani Havaalanında Vali Türker Öksüz, 3’üncü Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. ‘Seçkin Gözlemci Günü’ faaliyeti için Türkiye’ye gelen Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov’u havalimanında karşılayan Bakan Akar, daha sonra beraberindekilerle General Mithat Kopsavaş Kışlasına hareket etti.

BAKANLAR AKAR, HASANOV VE BURCHULADZE ‘SEÇKİN GÖZLEMCİ GÜNÜ’ FAALİYETLERİNİ BİRLİKTE TAKİP EDECEKLER

Bakan Akar burada Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Juansher Burchuladze ile üçlü görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede TSK Komuta Kademesi de yer aldı. Görüşmede askeri eğitim ve iş birliği konuları ile bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Bakanlar Akar, Hasanov ve Burchuladze yarın gerçekleştirilecek Kış Tatbikatı 2023’ün ‘Seçkin Gözlemci Günü’ faaliyetlerini de birlikte takip edecek.

Öte yandan üç ülkenin Savunma Bakanları daha önce Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları Toplantısı kapsamında 21 Aralık’ta Milli Savunma Bakanı Akar’ın ev sahipliğinde Kayseri’de bir araya gelmişti.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla