Connect with us

BİLİM

Türkiye 21 Haziran’dan sonra yeni döneme girecek

Türkiye koronavirüs ile mücadele kapsamında 1 Haziran itibariyle yeni bir döneme girdi. Bu dönem başta esnaflar olmak üzere tüm Türkiye’ye rahat nefes aldırırken yeni dönem için alıncak kararla merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu dönem için 21 Haziran’ı işaret etti.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Ramazan ayı ile birlikte Türkiye yeni bir döneme girmişti. Bu dönem 1 Haziran ile birlikte sona erdi. 1 Haziran ile birlikte kafeler, lokantalar, restoranlar ve birçok işyerinin açılamasına ve müşteri kabul etmesine izin verildi. Öte yandan hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları esnetildi veya kaldırıldı. Bu gelişmeler tüm Türkiye’yi memnun ederken, önümüzdeki günlerde hayata geçirilmesi planlanan yeni adımlarla ilgili bilgiler de gelmeye başladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 21 HAZİRAN’I İŞARET ETTİ

1 Haziran ile birlikte geçerli olan tedbirlerin haziran ayı boyunca devam etmesi bekleniyor. Öte yandan vaka ve ölüm sayıları düşmeye devam ederse yeni güncellenme için haziran sonunu beklememiz gerekmeyecek. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili açıklamalar yaptığı belirtildi.

“TEMMUZ AYI İNŞALLAH DAHA İYİ OLACAK”

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, toplantıda bulunan AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu aşılamayla birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiğini belirtti ve yeni rahatlamalar için 21 Haziran’ı işaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da yaptığı konuşmada, aşılamanın hızlanacağını belirterek 21 Haziran sonrası yapılacak toplantıda Sağlık Bakanı, Bilim Kurulu ve ilgili bakanlıklarla tedbirlerin tekrar gözden geçirileceğini ifade etti. Erdoğan’ın ayrıca “Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak” dediği öğrenildi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply