Connect with us

SPOR

Turkish Airlines Euroleague, 3 yıl boyunca yeni platformunda

Turkish Airlines Euroleague, yeni sezondan itibaren 3 yıllığına S Sport platformunda ekranlara gelecek. Avrupa basketbolunun önde gelen organizasyonları arasında yer alan Euroleague, 3 yıl boyunca S Sport platformunda yayınlanacak. Taraflar arasındaki anlaşmanın basın lansmanı İstanbul’da bir otelde gerçekleştirildi. Lansmana; Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Euroleague Başkanı Dejan Bodiroga ve Euroleague CEO’su Marshall Glickman katıldı.

32 yıldır Türk sporuna katkıda bulunduklarını ifade eden Sadettin Saran, “Euroleague’i izleyicilerle buluşturacağımız için mutluyuz. Ülkemizi gururlandıran Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes’e başarılar diliyoruz” İfadelerini kullandı.

“HEM YURT İÇİ HEM DE YURT DIŞINDA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Euroleague’in yanında başka spor dallarında da yayınlar yaptıklarını ve büyümeye devam edeceklerini söyleyen Sadettin Saran, “Hem Türkiye’de hem yurt dışında bu işlere gönül verdik. Büyümeye devam edeceğiz. Bunu sadece aboneler bazında söylemiyorum, içerik olarak da böyle. Hem yurt içinde hem de yurt dışında büyümeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

EUROLEAGUE CEO’SU MARSHALL GLICKMAN: TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR PAZAR

Türkiye’nin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Euroleague CEO’su Marshall Glickman, “CEO olarak ilk kez buradayım. Türkiye en önemli pazarlardan birisi. Saran Group ile olan anlaşmadan dolayı çok mutluyuz. Türkiye’de izlenme oranları müthiş bir artış gösterdi. Yüzde 35’lik bir artış söz konusu. Saran Group bizim için ideal bir ortak. Burada bizim için en önemli konulardan birisi dijital platformlar. Bu sayede daha özellikle genç olmak üzere çok insana ulaşarak altyapıyı güçlendirmek çok daha önemli” diye konuştu.

“DEĞERİMİZİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

Euroleague’deki takım gelirlerinin artırılıp artırılmayacağı yönünde gelen bir soru üzerine, Glickman, “Büyülü bir asam yok. Başkan Bodiroga ile birlikte yapmaya çalıştığımız şeyler var. Değerimizi arttırmak için çalışmalara devam edeceğiz, ancak bunun için zaman lazım” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

– Sadettin Saran’ın açıklamaları

– Marshall Glickman’ın açıklamaları