Connect with us

TEKNOLOJİ

Türk Telekom’un reklam platformuyla markalar reklam süreçlerini yönetebilecek

Türk Telekom’un dijital reklam satın alma platformu Programattik, reklamverenlere sunduğu hizmet kapsamını genişlettiğini duyurdu. Platform, markalara kendi reklam operasyonlarının tüm süreçlerini güvenle yürütme imkânı sunuyor.

Türk Telekom, yeni nesil reklam satın alma platformu Programattik ile Türkiye’de destek verdiği 200’ün üzerinde markaya, programatik reklam operasyonlarını kendilerinin yönetebileceği bir platform sağlamaya başladı. Yeni hizmet ile markalar ve medya satın alma ajansları artık kendi reklam süreçlerini kendileri yöneterek, kampanya başlangıcından raporlamasına kadar her adımını takip edebilecek.

“YERLİ YAZIMLARLA VERİ GİZLİLİĞİNİ VE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYORUZ”

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan konuya ilişkin açıklamasında, “Dünyadaki reklam teknolojilerinin gelişimini öngörerek hayata geçirdiğimiz Programattik ile dijital satın alma alışkanlıklarına yeni bir yön verdik. Sektörde kısa sürede büyük bir başarı elde eden platformumuzda şimdi de sunucularımızın Türkiye’de konumlanması ile, çalıştığımız markaların data güvenliğini sağlıyoruz. 2016 yılında başladığımız programatik reklam hizmetini bu zamana kadar reklam operasyonunu ekibimizin yöneteceği şekilde kurgulamıştık. Bu yıl itibarıyla markalar ve medya planlama ajansları, platformumuz üzerinden programatik reklam operasyonlarını kendileri de yönetebilecekler. Yerli ve milli teknoloji çözümleriyle her geçen gün gelişen Programattik ile medya satın alma konusundaki yenilikçi çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

TÜRKİYE’DE KURULU SUNUCULARIYLA DATA GÜVENLİĞİ VE MALİYET AVANTAJI

Platforma ilişkin şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Yapay zekâ temelli yazılımıyla Programattik, verilerini Türkiye’de tutmak isteyen markalar için tamamı Türkiye’de bulunan sunucularıyla data güvenliği sağlarken, Programattik SSP’si (Arz Yönlü Platform) üzerinden yönetilen reklam kampanyalarında stopaj vergisi oluşturmayarak hem markalar hem de yayıncılar için maliyet avantajı sunuyor. Dijital kampanya başlatma, yönetme, raporlama ve hatta faturalandırmaya kadar bütün süreci kullanıcılarına verim sağlayacak şekilde yöneten Programattik, hızlı strateji geliştirme ve optimizasyona uygun yazılımı sayesinde reklam bütçesini en optimal biçimde kullanırken, ‘gerçek zamanlı açık artırma’ (RTB) teknolojisiyle markanın kampanyasına en uygun hedef kitleyle buluşmasını sağlıyor” denildi.