Connect with us

TEKNOLOJİ

True Global Ventures, web3 lideri Animoca Brands’e 38 milyon dolar yatırım yaptı

Global girişim sermayesi şirketi True Global Ventures 4 Plus, Follow On Fund (FoF) fonuyla 2022’nin 2. ve 3. çeyreği boyunca oyun yazılımı ve risk sermayesi Animoca Brands’a ikincil piyasadan satın alınan 16 milyon dahil olmak üzere, toplam 38 milyon dolar değerinde yatırım yaptığını duyurdu.

Blokzinciri teknolojisiyle geliştirilen ve üçüncü nesil internet anlamına gelen web3 uygulamaları globaldeki yatırımcıların radarına giriyor. Son olarak global girişim sermayesi şirketi True Global Ventures 4 Plus (TGV 4 Plus), “Follow On Fund (FoF)” adını verdiği fonuyla 2022’nin 2. ve 3. çeyreği boyunca oyun yazılımı ve risk sermayesi Animoca Brands’a ikincil piyasadan satın alınan 16 milyon dahil olmak üzere, toplam 38 milyon dolar değerinde yatırım yaptığını duyurdu.

TGV’nin 20 şehirdeki tüm ortakları yatırımlarının itici güçlerini, dünya çapındaki internet kullanıcılarının dijital mülkiyet sunma misyonunu desteklemek, yeni varlık sınıfları yaratmak, kazan-kazan ekonomisine olanak tanıyarak daha adil bir dijital çerçeve ile açık metaverse inşaasına katkıda bulunmak şeklinde sıraladı.

TEK ŞİRKET ÜSTÜNDEKİ EN BÜYÜK YATIRIM WEB3 UYGULAMASINA YAPILDI

Bu gelişmenin 20 şehirdeki ortaklarıyla birlikte şirketlerinin şu ana kadarki tek şirkete yaptığı en büyük yatırım olduğunun altını çizen TGV Komandite Ortağı Dušan Stojanović, “Yatırımlarımızı portföyümüzdeki 15 şirket içinde alanının en iyilerinde değerlendirmeyi önceliklendiriyoruz. Animoca Brands da büyük bir büyüme potansiyeli barındırıyor” dedi. TGV’nin bir diğer Komandite Ortağı Kelly Choo de “Animoca Brands gibi web3 alanındaki lider bir şirkete büyük ölçekli yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Animoca Brands’in Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yat Siu ise TGV’nin Paris’te gerçekleştirdiği 62. konferansında konuya dair şu açıklamada bulundu:

“TGV, 2019’dan bu yana hem bizim hem de web3 ekosisteminin destekçisi oldu. Bu yüzden dijital mülkiyet hakları sunma vizyonunu desteklemeye devam etmekten onur duyuyoruz.”

FARKLI WEB3 GİRİŞİMLERİNE EK YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDİYORLAR

TGV 4 Plus’tan yapılan açıklamaya göre yatırım yaptıkları Animoca Brands, son dönemde Yuga Labs, Ape Coin, The Sandbox, REVV ekosistemi, Blowfish, Darewise (Life Beyond) ve Tiny Tap iş birimleri aracılığıyla satışlarını artırdı. Süreçte toplam 380 yatırıma ulaşan girişimin yakın zamanda da GGV liderliğinde, Temasek, Bayou Capital ve TGV’nin de katıldığı 110 milyon doları tutarında konvertibl topladığı belirtildi.

TGV 4 Plus Follow On Fund’uyla ise Animoca Brands’ın yanı sıra The Sandbox, Forge Global, Chromaway, Coinhouse, GCEX, Chronicled, Enjinstarter, Iomob, Dedoco ve diğer önde gelen girişimlere de yatırım yapılmaya devam ettiğine dikkat çekildi.