Connect with us

İŞ DÜNYASI

Trendyol e-ihracatta mayıs ayı verilerini açıkladı

Yayınlanma tarihi:

Trendyol’un mayıs ayı verilerine göre Türk satıcılar e-ihracatta yaklaşık 2 milyon ürünü sınır ötesi pazarlarla buluşturdu. Tekstil ve ev ürünleri, en fazla sipariş alan ürün grupları olarak ön plana çıktı. Yerli satıcılar, Azerbaycan’da tişört, Körfez bölgesinde alt-üst takım, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ve DACH (Almanya ve Avusturya) bölgelerinde elbise ihtiyaçlarını karşıladı. Tekstil harici en büyük talebi alan ürünler tava, saklama kabı ve alez oldu. Türk ürünlerine en yoğun ilgiyi Azerbaycan ve Körfez bölgesi gösterdi. Made in Türkiye etiketli ürünlerin en fazla satıldığı şehirler Bakü, Riyadh, Jeddah, Dubai ve Bükreş oldu.

Trendyol’un sunduğu e-ticaret deneyimi ile uluslararası pazarlara açılan şehirlerde mayıs ayında Bursa ön plana çıktı. Bursa’yı, Adana, Gaziantep, Denizli ve Mersin takip etti.

MEGA MAYIS KAMPANYASIYLA TÜRKİYE’DEN AZERBAYCAN’A YAKLAŞIK 1 MİLYON ÜRÜN SATIŞI GERÇEKLEŞTİ

Trendyol’un, Azerbaycan’a yönelik Mega Mayıs kampanyasının etkisiyle, Türkiye’den Azerbaycan’a yaklaşık 1 milyon ürün satışı gerçekleşti. Türk ürün ve üreticilerini dünya pazarlarına taşıyan Trendyol, mikro ihracat çözümleriyle son bir yılda 90 bini aşkın satıcısını e-ihracatçı hale getirdi. Trendyol ile e-ihracat yapan yerli işletmeler 2023 yılında 650 milyon dolarlık ihracat hacmi gerçekleştirdi. E-ticaret platformu Trendyol, son olarak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni”nde e-ihracat kategorisinin şampiyonu oldu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Trendyol, mayıs ayına ilişkin e-ihracat verilerini açıkladı - İstanbul DHA

  • Trendyol, mayıs ayına ilişkin e-ihracat verilerini açıkladı - İstanbul DHA

Demirören Haber Ajansı

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla