Sosyal medyada bizi takip edin

EKONOMİ

Trafik Sigortası Platformu Hayata Geçiyor: Araç Sahiplerini Neler Bekliyor?

SEDDK tarafından başlatılan Trafik Teklif Platformu ile trafik sigortası işlemleri daha da kolaylaşıyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

SEDDK tarafından başlatılan Trafik Teklif Platformu ile trafik sigortası işlemleri daha da kolaylaşıyor.

SEDDK’nın yeni düzenlemesiyle birlikte, araç sahipleri trafik sigortası tekliflerini ve poliçelerini çok daha hızlı ve rahat bir şekilde alabilecekler. Trafik Teklif Platformu, sigorta aracıları ve sigorta şirketleri arasında etkili iletişim sağlayarak işlemleri büyük ölçüde kolaylaştıracak.

Hızlı Teklif İmkanı

Platform sayesinde sigorta aracıları, farklı sigorta şirketlerinden 10 dakika içinde teklif alabilecekler. Bu, aracıların müşterilere daha geniş bir seçenek sunmasını ve en uygun poliçeyi seçmelerini sağlayacak.

İki Aşamalı Hizmet

Platformun işleyişi iki aşamalı olarak gerçekleşecek. İlk aşamada, aracılar mevcut anlaşmalı oldukları sigorta şirketlerinden teklif alacaklar. Eğer ilk aşamada istedikleri teklifi alamazlarsa, platform aracılık sözleşmesi kapsamında diğer sigorta şirketleriyle ikinci aşamaya geçebilecekler.

Üyelik ve Kullanım Şartları

Platforma katılım sigorta şirketleri için zorunlu olacak ve aracılar platforma üyelik ücreti ödeyecekler. Poliçelerin düzenlenmesi ve prim tahsilatı, diğer poliçelerle aynı koşullarda gerçekleştirilecek.

Sonuç

Bu yeni düzenleme ile sigorta aracıları müşterilerine daha hızlı ve etkili hizmet sunarken, sigortalılar da farklı sigorta şirketlerinden teklif alıp en uygun seçeneği değerlendirme imkanına kavuşacaklar.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir