Connect with us

OTOMOTİV

Togg’a siber saldırı! Togg’a hacker saldırısı! Açıklama geldi

Togg’a siber saldırı! Togg’a hacker saldırısı! Açıklama geldi. Yerli otomobili geliştirme çalışmalarını sürdüren Togg’a siber saldırı düzenlediği ortaya çıktı.

Şirketin resmi Twitter hesabının kötü niyetli kişilerce ele geçirildiği, fakat ardından yapılan müdahaleler ile hesabın kurtarıldığı bildirildi. Yapılan açıklamada, “Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır” denildi.

TOGG’A SİBER SALDIRI! AÇIKLAMA

Yerli elektrikli otomobili yıl sonunda tanıtıp 2023’ün ilk aylarında yollara çıkarmaya hazırlanan Togg, dün akşam saatlerinde siber saldırıya uğradığını açıkladı. Şirketten yapılan açıklamada, resmi Twitter hesabının bir süreliğine kötü niyetli kişilerce ele geçirildiği, duruma anında müdahale edilerek hesap yönetiminin geri alındığı bildirildi.

TOGG’A SİBER SALDIRI! TEKNİK İNCELEME SÜRÜYOR

Togg’un Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Hesabımız bir süreliğine kötü niyetli kişi ya da kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış, kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Duruma anında müdahale edilerek hesap yönetimi geri alınmıştır. Konuyla ilgili teknik incelemelerimizi sürdürüyoruz” ifadeleri kullanıldı.

TOGG İÇİN SON 12 AY

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, “TOGG’u yollarda görebilmek adına son 12 ayın içindeyiz.” dedi.