Connect with us

EKONOMİ

THY’den Dev İşe Alım! 5 bin kişiyi işe alacak

Türk Hava Yolları (THY), bu yıl birçok pozisyon için 5 bin kişiyi işe almayı planlıyor. THY’nin İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, bu gelişmeyi duyurarak, “84 bin olan çalışan sayımızı 10 yıl içinde 150 bine çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

Yayınlanma tarihi:

Türk Hava Yolları (THY), bu yıl birçok pozisyon için 5 bin kişiyi işe almayı planlıyor. THY’nin İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, bu gelişmeyi duyurarak, “84 bin olan çalışan sayımızı 10 yıl içinde 150 bine çıkarmayı hedefliyoruz.” dedi.

THY’nin İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, 2024’te yaklaşık 5 bin kişiyi işe almayı hedeflediklerini duyurdu. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin genç nüfusunun en çok çalışmak istediği şirketlerden biri olan THY’nin, “Take-Off 101”, “Take-Off Jr.” ve “Take-Off Cadet” iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağı belirtildi.

Abdulkerim Çay’ın, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “Kariyer Zirvesi” etkinliğinde yaptığı konuşmada, THY’nin işe alım politikaları ve süreçleri hakkında bilgi verdiği ifade edildi. Çay, “İstihdamı artırma politikalarımızla Türkiye ekonomisine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2023 yılında uçuş ve yer ekiplerinden oluşmak üzere toplam 5 bin 134 çalışanı bünyemize kattık. Bu yıl da yaklaşık 5 bin çalışanı ailemize almayı hedefliyoruz, iştirak şirketlerimizle birlikte takribi 84 bin olan çalışan sayımızı 10 yıl sonunda 150 bin çalışana ulaştırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

“Take-Off 101” (Part-Time Öğrenci) ve “Take-Off Jr.” (Yeni Mezun ve Lisans Son Sınıf Öğrencileri) yetenek kazanımı programları ile kariyerine başlamak isteyenlere birçok fırsat sunulacağı belirtildi. Part-Time Öğrenci programı ile lisans eğitimi gören 3. ve 4. sınıf öğrencilerine çalışma imkanı sunulacağı ifade edildi.

“Take-Off Jr.” programı ile de lisans eğitimi alan son sınıf öğrencileri ve yeni mezunlara kariyer fırsatı sunulacağı kaydedilerek, bu programın başvuru sürecinin 10 Mart 2024 tarihine kadar olduğu vurgulandı.

Ayrıca, “Take-Off Cadet” (Yetiştirilmek Üzere İkinci Pilot Aday Adayı) programı ile bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunu ve 31 Aralık 2003-1 Ocak 1994 tarihleri arasında doğmuş kişilerin THY ailesine katılmak için başvuru yapabileceği belirtildi. İşe alım sürecinde başarılı olan adayların 2 sene boyunca eğitim görecekleri ifade edilerek, bu programa başvuruların 30 Nisan 2024 tarihine kadar yapılabileceği bildirildi. THY’nin yayımladığı tüm ilanlara “kariyer.thy.com” internet sitesinden başvurulabileceği belirtildi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla