Sosyal medyada bizi takip edin

Emeklilik

TBMM’den Geçti! 1 Milyondan Fazla Kişi 5 Yıl Erken Emekli Olacak! İşte Detaylar…

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

TBMM’den Geçti! 1 Milyondan Fazla Kişi 5 Yıl Erken Emekli Olacak! İşte Detaylar…

Erken emeklilik bekleyen milyonlarca kişi için sevindirici haber geldi! TBMM’den onay çıktı ve 1 milyondan fazla kişiye erken emeklilik müjdesi verildi. Yeni düzenleme ile 5 yıl erken emeklilik hakkı geliyor. İşte bu dev reformun detayları…

5 Yıl Erken Emeklilik Hakkı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz yıl seçimlerin ardından söz verdiği büyük emeklilik reformu, TBMM’den onay aldı. 1 milyondan fazla kişi erken emeklilik listesine girdi. Bu yeni düzenleme, 1800 gün prim indirimi ile hayata geçiyor. Küçük esnaf da yeniden EYT kapsamına girecek ve 7200 prim günü ile emekli olacak. Peki 7200 prim günü son durum ne? TBMM’den geçti mi? İşte tüm detaylar…

SSK ve BAĞ-KUR Prim Eşitlemesi

SSK ve BAĞ-KUR primi eşitlemesi düzenlemesinin detayları netleşti. Yeni düzenleme kapsamında, BAĞ-KUR’lu çalışanlar için de artık emeklilikte aranan prim gün sayısı 7200 güne düşecek. Şu anda 9000 gün şartı arandığı için BAĞ-KUR’lular erken emeklilik fırsatını yakalayamamıştı. Bu düzenleme ile BAĞ-KUR’lular EYT kapsamına girmiş olacak.

Erken Emeklilik Fırsatı Yeniden Gündemde

BAĞ-KUR’lu çalışanlara uygulanacak olan 1800 gün prim indirimi sayesinde erken emeklilik yeniden gündeme geliyor. EYT’yi eksik prim nedeniyle kaçıran BAĞ-KUR’lular, yeni düzenleme sonrası EYT kapsamına girecek ve erken emeklilik dilekçelerini hemen verecek. 1800 gün prim indirimi, BAĞ-KUR’lular için 5 yıl erken emeklilik imkanı sağlayacak.

7200 Prim Gün Sayısı Son Durum

Cumhurbaşkanı talimatıyla hazırlıklarına başlanan ve BAĞ-KUR’lular için 5 yıl erken emeklilik fırsatı sağlayacak olan 7200 prim gün sayısında son durum belli oldu. Düzenleme torba yasa maddeleri arasında TBMM’ye sunuldu. Önümüzdeki günlerde görüşülmesi beklenen düzenlemenin en kısa sürede meclisten geçeceği ve Cumhurbaşkanı imzası ile Resmî Gazete’de yayınlanacağı öğrenildi.

Küçük Esnafa Büyük Müjde!

Yeni prim indirimi düzenlemesi sayesinde SSK ve BAĞ-KUR prim eşitlemesi gerçekleşecek ve küçük esnaf erken emeklilik hakkı kazanacak. Ancak prim indirimi uygulamasında bazı detaylar da var. Örneğin, yeni düzenleme tüm BAĞ-KUR’lular için geçerli olmayacak. Küçük esnafa emeklilik getirecek olan düzenleme, 10 ve altında sigortalı çalışanı bulunanlar için geçerli sayılacak. Kuaför, berber, marangoz, bakkal gibi küçük esnaflar bu sayede erken emeklilik hakkına sahip olacak.

Erken Emeklilik İçin Harekete Geçin!

Bu büyük fırsatı kaçırmayın! Erken emeklilik için gereken şartları sağlayan milyonlarca kişi, düzenlemenin meclisten geçmesiyle birlikte emeklilik dilekçelerini vermeye başlayacak. 7200 prim günü ve 1800 gün prim indirimi ile erken emeklilik hakkı kazanın!

Erken emeklilikle ilgili en güncel bilgileri takip etmek ve bu büyük fırsattan yararlanmak için bizi izlemeye devam edin!

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam