Connect with us

EYT

TBMM Resepsiyonu’na EYT damga vurdu!

Yayınlanma tarihi:

TBMM’nin 27’nci Dönem 6’ncı Yasama Yılına başlaması nedeniyle bir resepsiyon düzenlendi. Siyasetçi, bürokrat ve diplomatların katıldığı resepsiyondaki konuşmaların odağını EYT, erken seçim, dokunulmazlıklar ve af tartışmaları oluşturdu.

TBMM’de düzenlenen resepsiyona milletvekilleri, diplomatik temsilciler, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıl aradan sonra gerçekleşen resepsiyonda Şentop, davetlileri Şeref Kapısı’nda karşıladı. Şentop, gazetecilerle yaptığı sohbette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki programları nedeniyle resepsiyona katılamadığını söyledi. Şentop, seçimlerin 1- 2 ay öne alınacağı iddiasına ilişkin, “Seçimlerin 1 gün bile öne alınması için 2 yol var. Ya Cumhurbaşkanı’nın kararı ya da Meclis’in 5’te 3’ünün kararı lazım” dedi.

Sabah’ta yer alan habere göre TBMM Başkanı Mustafa Şentop, erken seçim tartışmaları için “erken seçim iddialarından vazgeçtiler” dedi.

Şentop, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunu bazı çevrelerin ısıtıp ısıtıp gündeme getirmesine karşılık “Hiçbir kafa karışıklığı yok. Hukuken çok net konu. Adaylıkla ilgili hiçbir tereddüt yok” diye konuştu.

Şentop, Meclis gündeminde bekleyen dokunulmazlık dosyaları ile ilgili”Tavrım belli, geleni komisyona gönderiyorum. Bin 600 dosya var. Daha önce formül geliştirilmiş hepsi kaldırılmıştı” yorumu yaptı.

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, yeni bir af yasası çıkartılmasına ilişkin tartışmalar için “Afla ilgili çalışma gündemimizde yok” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Engin Akçay, EYT’lilerin durumu ile ilgili “EYT defterini artık bir daha açılmamak üzere kapatalım. Yüksek beklentiyi karşılamak istiyoruz. Yapılan çalışmanın mahiyeti o yönde. Vatandaşlarımız resmî açıklamalara itibar etsinler” diye konuştu.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla