Connect with us

EKONOMİ

Tatlıoğlu’ndan EYT açıklaması: “Sıklet merkezi değişmeli”

İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, PolitikYol’un EYT konusunda iktidardan gelen çelişkili açıklamalarla ilgili sorusuna ilginç bir yanıt verdi.

İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, PolitikYol internet sitesinden Mahmut Aydın’ın sorularını yanıtladı.

Tatlıoğlu, “AK Partili milletvekilleri asgari ücret ve EYT ile ilgili düzenleme yapılacağını söyledi ancak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay onları yalanladı. AK Parti ile Cumhurbaşkanlığı ekibi arasında bir sorun mu var sizce?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Çok net. Biz gördüğümüzü söyleyeyim. Türkiye’de yönetimin sıklet merkezi saraydır. Biz iyileştirilmiş güçlendirilmiş parlamenter sistemle bunu TBMM’ye taşımak istiyoruz. O saraya bu sıklet merkezinin olduğu yere, milletvekillerinin ulaşması falan mümkün değil. O nedenle de orada etrafındaki kurullarla ve bakanlıklarla parlamento ile ciddi bir kopukluk ve iletişim eksikliği demiyorum yokluğu var. Merkez Bankası Başkanının faiz kararından hazinenin haberi yok.  Bu yürütülebilir bir durum değil. Türkiye bu sistemi bir cumhurbaşkanı ve etrafıyla götüremez. Bakın; Kemal Kılıçdaroğlu olsa da götürülemez, Meral Akşener olsa da götürülemez. Yani bu sistem bir müddet sonra o kişiyi boğar. O nedenle zaten sistemi değiştirmek gerekiyor.”

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır