Connect with us

TÜRKİYE

Sultangazi’de çelik kasadaki ziynet eşyaları çalındı   

Yayınlanma tarihi:

SULTANGAZİ’de iş yerine giren şüpheli, çelik kasadaki ziynet eşyalarını çalarak, kaçtı. İş yeri sahibi İsmail Bozkurt, çelik kasanın zorlanmadan açıldığını belirtti.

50. Yıl Mahallesi’nde 4 Kasım Pazar günü saat 22.00 sıralarında iş merkezine gelen kimliği belirsiz bir kişi, ütü paket atölyesinin bulunduğu kata çıktı. Atölyeye giren şüpheli, daha sonra çelik kasanın bulunduğu ofis bölümüne yöneldi. Çelik kasayı açan şüpheli, ziynet eşyalarını çalarak, iş merkezinden ayrıldı. Pazartesi sabahı iş yerine gelen İsmail Bozkurt, kapının açık olduğunu ve çelik kasadaki ziynet eşyalarının çalındığını gördü. Bozkurt, durumu polise bildirdi. Olayla ilgili çalışma başlatan polis, iş merkezinin ve çevredeki güvenlik kameralarını inceledi. Görüntülerde, kapüşonlu ve sırt çantalı bir kişinin iş merkezine geldiğini, kısa bir süre sonra da ayrıldığını belirleyen ekiplerin olayla ilgili çalışması devam ediyor.   

“ÇELİK KASA HİÇBİR ZORLAMA OLMADAN AÇILMIŞ”   

İsmail Bozkurt, “Pazartesi günü sabah geldiğimizde iş yerimizin kapısının açık olduğunu, çelik kasanın içindeki yaklaşık 350 ila 400 bin TL değerindeki ziynet eşyalarının alındığını gördük. İş merkezinin kamera kayıtlarına baktığımızda bir kişinin, 20 dakika içerisinde içeri girip, çıktığını gördük. Kasanın bu kadar kolay açılmaması gerekiyor. Aklıma soru işaretleri geliyor. Kasanın anahtarı kopyalanmış olabilir. Çünkü, kasada yanma, delme veya herhangi bir zorlama yok. Sadece kapak anahtar yeri kırılmış. İş yerimizin kapısı da çelik kasa da hiç bir zorlama olmadan açılmış. Zorlanmadan açılmasından dolayı görünce çok şaşırdım. Kişinin iş yerimi çok iyi bilen biri olduğunu düşünüyorum. Eliyle koymuş gibi her yeri biliyor. Çelik kasayı yaklaşık 2 ay önce aldım. Kasada bu kadar yüklü bir altın koyduğumu da ailem dahil hiç kimse bilmiyordu. Şüphe uyandıran, çelik kasanın bu kadar kolay açılmaması gerekiyor. Soru işareti derken, bunu üreten şahıslar yapar diye düşünüyorum. Kimsenin vebalini almak istemiyorum ama çelik kasacılardan şüpheleniyorum. Kasa hiçbir şekilde zorlanmamış. Olduğu yerde duruyor. Sadece kapağı açılmış, içindekiler alınıp gidilmiş. Bu kasayı çöpe atacağım. Hiçbir işime yaramaz artık. Ve hiç kimseye de böyle bir çelik kasa tavsiye etmiyorum” dedi.   

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla