Connect with us

EĞİTİM

Sultangazi Belediyesi, öğrenciler için Bosna Hersek’e gezi düzenledi

Yayınlanma tarihi:

Sultangazi Belediyesi, YKS sınavında Türkiye derecesi yapmış Sultangazi Eğitime Destek Akademisi (SEDA) öğrencileri ve ilçedeki liselerin birincileri Bosna Hersek’e düzenlenen gezi ile ödüllendirildi. 4 gün süren geziye 30 öğrenci katıldı.

Doğal güzellikleri kadar Osmanlı izleri taşıyan tarihi ve kültürüyle de dikkat çeken Saraybosna, öğrencilerin ilgi odağı oldu. Rehberler detaylı bir şekilde şehrin önemli noktalarını öğrencilere anlatarak, tarihte kısa bir yolculuğa çıkmalarını sağladı. Şehrin en dikkat çeken noktalarından olan ve tarihin en büyük insanlık trajedisine ev sahipliği yapan Srebrenitsa öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı. Öğrenciler Mostar Köprüsü, Alperenler Tekkesi ve Aliya İzzetbegoviç’in kabrini de ziyaret etti. Sadece mimarisiyle değil, kültürüyle de Osmanlı’dan izler taşıyan şehri gezen öğrenciler, güzel bir deneyim yaşadı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ MOTİVE EDEN ETKİNLİKLERİMİZİN DEVAMI GELECEK”

Gençlerin motivasyonunu artırmanın başarıya giden yolda çok önemli olduğunu söyleyen Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Gençlerimizi yeni başarılara teşvik etmek adına onları Balkanların en güzel ülkelerinden biri olan Bosna Hersek ile ödüllendirmek istedik. Osmanlı’dan derin izler taşıyan ülkeyi öğrencilerimiz gezerken tarihte kısa bir yolculuğa da çıksın istedik. Rehber öğretmenler eşliğinde Bosna Hersek’i gezen öğrencilerimize başarılarının devamını diliyorum. Bu tür başarıya teşvik eden, öğrencilerimizi motive eden etkinliklerimizin devamı gelecek” diye konuştu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla