Connect with us

TÜM HABERLER

Süleyman Özışık’tan Bakan Soylu’ya, “Beni linç ettirdin isyan ediyorum”

Hadi Özışık ile Sedat Peker’in görüntülü görüşmesinde adı geçen Süleyman Özışık’tan dikkat çeken bir açıklama geldi. Süleyman Özışık’ın videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sedat Peker arasında aracı rolünde olduğu belirtiliyordu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker geçtiğimiz günlerde Hadi Özışık ile olan videosunu paylaşmış ve videoda Hadi Özışık kardeşi Süleyman Özışık’ın Sedat Peker ve Süleyman Soylu arasında arabulucu olduğunu belirtiyordu. Bu gelişmenin ardından ilk kez konuşan Süleyman Özışık, Soylu’ya tepki göstererek, “Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum” ifadelerini kullandı. Yayınlanan videonun ardından Süleyman Özışık, ilk kez kendisini savundu.

 SÜLEYMAN ÖZIŞIK, “O ZAMAN SÖZ SÖYLEME SIRASI BANA GELDİ”

Özışık, “Beni hainlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum” diyerek Soylu’ya tepki gösterirken, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devlet makamında olduğu ve cumhurbaşkanının yanında durduğu sürece onu savunmak benim boynumun borcu ve namus borcum olsun. Herkes Sedat Peker’e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım. Korkmadan çekinmeden anlatacağım” dedi.

“KENDİSİ KARABAĞ’DAYKEN DE BENİMLE İRTİBATA GEÇTİ”

Süleyman Özışık şu ifadeleri kullandı, “Bundan iki yıl önce kimini tanıdığım, kimini tanımadığım 7-8 kişilik grupla Sedat Peker’le aynı ortamda bulundum. Kendisi hakkında herhangi bir suç isnadı yokken bu görüşme yapıldı. Kendisi siyasilerle ilgili, Türkiye’nin durumuyla ilgili yorumlarda bulundu. Bu görüşmeden bir yıl sonra bu kişi benim cep telefonuma mesaj gönderdi, İstanbul Emniyeti’nde FETÖ’cü bir grup olduğunu, tespit ettiğini söyledi. Pek çok kaynağıma, devlet kademesine sordum, bir bulguya rastlamayınca konuyu kapattım. Kendisi Karabağ’dayken de benimle irtibata geçti, benzer iddialarını sürdürdü ve bunlarla ilgili video çekimleri yapacağını dile getirdi.

“BU ARKADAŞLARA SESLENİYORUM HALT ETMİŞSİNİZ”

Aynı tarihlerde ağabeyim Hadi Özışık beni aradı, Peker’le Youtube çekimi yapacaktım, Soylu’ya sordum, “zinhar yapma” dedi diye aktardı. Ben de “bence de o yayını yapma” dedim. Hadi Özışık, sonraki süreci anlattı kendi yayınında. Benim adım bu meseleye hiç haberim yokken dahil olmuş oldu. Twitter’da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Şimdi buradan beni Sedat Peker’in safına geçtiğim anlamına getirmişler, öyle manşetler atmışlar. Bakın buradan çok net söylüyorum. Sizin huzurunuzda söylüyorum. Bu arkadaşlara sesleniyorum. Halt etmişsiniz. Benim kimin safında olduğumu ve durduğumu siz yakında göreceksiniz. Çok net göreceksiniz hem de.

“KIZDIĞI İÇİN SENİN HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU”

Ben kimseye kumpas kurmadım. Şimdi yüzlerce arkadaşım binlerce okurum bana diyor ki ‘İçişleri Bakanı’na kırılma, o sözleri kızgınlıkla söyledi. Kızdığı için senin hakkında suç duyurusunda bulundu’ diyor. Mesele benim hakkımda suç duyurusunda bulunması değil arkadaşlar. Suç duyurusunda bulunmadan bir gün önce gazetelere ‘Süleyman Özışık bana kumpas kurdu’ diyerek benim hakkında kesin hüküm ve ceza vererek, mahkemeden önce benim kumpasçı olduğumu ilan etmesi. Beni hainlerin önüne, ciğeri beş para etmezlerin önüne kurban olarak attığı için, linç ettirdiği için, küfür ettirdiği için ben isyan ediyorum. İsyanım buna. Şunu söyleyeyim, sizlerde şahit olun, ben bu kırgınlığı içimde tutmam, mesleğime de yansıtmam. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, devlet makamında olduğu ve cumhurbaşkanının yanında durduğu sürece onu savunmak benim boynumun borcu ve namus borcum olsun. Nasıl savunduğumu da çok yakında göreceksiniz ancak ben bu kumpasçı sözünü kabul etmiyorum.

“KORKMADAN ÇEKİNMEDEN ANLATACAĞIM”

Herkes Sedat Peker’e bir şeyler söyledi. Madem adım bu işlerin içine bir şekilde bulaştırıldı, o zaman söz söyleme sırası bana geldi. Benim de bildiklerim var benim de öğrendiklerim var. Bunları tek tek anlatacağım, tek tek. Korkmadan çekinmeden anlatacağım.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply