Connect with us

OTOMOTİV

Stellantis: Bulut Gelecekte Araç İçi Deneyimlerin Merkezinde Olacak

Yayınlanma tarihi:

Akıllı telefonlar, artık hepimizin taşıdığı en kişisel teknoloji parçasına dönüştü: Artık sadece bir telefon değiller, hayatımızı yöneten yüksek düzeyde bağlantılı bir bilgisayar haline geldiler. Akıllı telefonun yükselişi ile herkes daha teknoloji meraklısı, teknoloji bağımlı ve teknoloji odaklı hale geldik.

Bünyesinde Fiat, Alfa Romeo, DS, Citroen, Opel ve Peugeot gibi markaları bulunduran Stellantis’in baş teknoloji sorumlusu Ned Curic’e göre, bir otomobil üreticisi için bu bir zorluk teşkil ediyor. Curic, en son Amazon’da Alexa Otomotiv’in Başkan Yardımcısı olarak çalışmış, hızlı gelişen teknoloji hakkında deneyime sahip, ancak özgeçmişinde Toyota ve Microsoft gibi şirketlerin de izine sahip.

Stellantis: Dönüşüm Zor Oluyor ama Bulut Vizyonumuz Oyunu Değiştirecek

Curic, teknolojinin otomobilin dışında bu kadar hızlı hareket ederken bir otomobil üreticisinin nasıl ayak uydurabileceğini konusundaki sorulara şu şekilde cevap verdi: “Otomobil üreticileri için kolay olmadı.”

Curic, “Aslında bunu yapmak süper, çok zor oldu ve hiçbir otomobil üreticisi geçtiğimiz on yılda tüm bu hızlı değişimlere ayak uydurma konusunda iyi bir iş çıkarmadı. ” diyerek otomotiv sektörünün yaşadığı dönüşüm problemlerinin altını çizdi.

Curic’e göre Stellantis’in teknoloji planları içinde oyunu değiştirecek ve dijital deneyimi buluta taşıyacak yeni nesil bir dijital kabini geliştirme projesi var.

Şirket son on yılda teknolojinin kabiliyet artışı gördüğü gibi, bulutun muazzam gücünü de anlamış durumda.

20 Yıl Önce Bugünkü Büyük Bulut Depolama ve İşlem Kapasiteleri Mümkün Değildi

Curic, “20 yıl önce tüm bu bilgiler için büyük yerel depolama ve tüm bu işlemler için büyük güç olmadan anlaşılmaz görünen deneyimlere olanak sağladı, ancak bulut bilgisayarının tüm işi yaptığı ve bağlı cihazın verileri görüntülediği sanallaştırılmış deneyimleri mümkün kıldı.” diyerek şirketin bulut vizyonunu çizmiş oldu.

Stellantis büyük bir grup olduğu için tüm markaların sunduğu deneyimler aynı olmayacak, ancak hepsi aynı dijital platformda çalışacak.

Curic, “Şu anda yaptığımız bir şey, elektronik ve donanım platformunda ve ardından yazılım yığınında bu radikal basitleştirmedir” diyor; “ve dijital kabin yazılımı açısından inşa ettiğimiz şey herkes için aynı olacak. markalarımız farklı olacak, farklı markalar için içerik ve uygulama hizmetleri geliştilreceğiz. ” diye ekledi.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla