Connect with us

EKONOMİ

SSK, BAĞKUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE MÜJDE! Maaş Zammı Belli Oldu!

SSK, BAĞKUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE MÜJDE! Maaş Zammı Belli Oldu!

Yayınlanma tarihi:

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği temmuz zammı için geri sayım başladı! Sosyal Güvenlik Kurumu (SSK), Bağkur ve memur emeklilerinin maaşlarında değişiklik yapacak. Uzmanlar, refah payı oranını açıkladı ve emekliler için önemli bilgiler verdi.

Temmuz ayında SSK, Bağkur ve memur emeklilerinin maaşlarını güncelleyecek. Ancak, bu güncelleme için belirleyici olan veri bugün açıklanacak.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yarın nisan ayı enflasyonunu duyuracak ve bu veri doğrultusunda zam oranları belirlenecek. Özellikle üç aylık enflasyonun yüzde 15 civarında olduğu tahmin ediliyor.

Enflasyon farklarına ek olarak refah payı artışı da yapılacak. Ancak, uzmanlar yapılan artışların enflasyonla uyumlu olması gerektiğini vurguluyor.

Önceki aylarda gerçekleşen enflasyon oranlarına bakıldığında, memurların yaklaşık yüzde 20 oranında zam alması bekleniyor. Ayrıca, memurlara seyyanen bir zam da yapılacak.

Bu güncellemelerle birlikte memur, Bağkur ve SSK emeklileri maaşlarında değişiklikler yaşayacaklar. Detaylar için takipte kalın!

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla