Sosyal medyada bizi takip edin

EKONOMİ

SSK, Bağ-Kur’luya 15.500 TL ödeme bayram öncesi yatacak! Emekliye 4 maaş listesi geldi! 10.000, 11.350, 12.500 TL alanlara müjde…

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile dul ve yetimler, Temmuz ayında maaşlarına yapılacak olan yüzde 20-25 zamla birlikte banka promosyonlarında da artış yaşayacak.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

SSK ve Bağ-Kur emeklileri ile dul ve yetimler, Temmuz ayında maaşlarına yapılacak olan yüzde 20-25 zamla birlikte banka promosyonlarında da artış yaşayacak.

Bankaların promosyon tutarları, emekli maaş dilimine göre farklılık gösteriyor. Emeklilerin, dul ve yetimlerin maaşlarına yapılacak olan zamla birlikte bu tutarlar da güncellenecek. Bayram öncesi ise SSK ve Bağ-Kur’lulara 15.500 TL ödeme yapılacak. Bu zam ile birlikte pek çok emekli, dul ve yetimin promosyon tutarı da artacak.

Yeni düzenlemeye göre bankaların belirlediği 4 aylık maaş dilimi bulunuyor: ’10 bin liranın altı’, ’10 bin-14 bin 999 lira arası’, ’15 bin-19 bin 999 lira arası’ ve ’20 bin lira ve üzeri’. Emekliler, dul ve yetimler bu dilime göre belirlenen promosyon tutarını alabiliyor.

Temmuz ayında emekli aylıkları yüzde 20-25 oranında artırılarak güncellenecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin kök aylıklarına yansıtılacak olan zam oranı yüzde 25, memur emeklilerine ise yüzde 20 olarak bekleniyor.

Bu durumda Temmuz zammıyla bir üst maaş diliminin promosyon tutarından yararlanma imkanı doğuyor. Örneğin kök aylığı şu anda 13 bin TL olan SSK emeklisine şu anda verilen minimum promosyon tutarı en az 8 bin TL iken bu miktar temmuzda en az 10 bin TL’ye çıkabilecek.

Promosyonun güncellenmesini isteyenler için de fırsatlar mevcut. Güncelleme işlemi için bankaya başvuru yapıldığındahem iade tutarı hesaplanacak hem de yeni promosyon tutarı belirlenecek. Promosyonadesi için önceden alınmış olan tutar, kalan süreyeölünerek güncel bir miktar bulunacak. Bu miktar, taahhüdün bitimine kalan ay sayısıyla çarpıak bankaya iade edilecek ya da alınacak yeni promosyondanşülecek.

Promosyon güncelleme işlemi e-Devlet üzerinden kolayca yapılabilir. Ayrıca emekliler istedik takdirde maaşlarını başka bir bankaya taşıyabilir. Ancak bu durumda önce mevcut bankaya kalan süren tutarını iade etmek gerekmektedir.

Mevcut kampanyalarına göre maaş dilimine göre alınabilecek promosyon aralıkları şu şekildedir:

– 10.000 TL’nin altında maaş alanlara 5.000-9250 TL arasında promosyon verilebilir.
– 10.000 – 14.999 TL arası maaş alanlara 8.000-13.000 TL arasında promosyonilebilir.
– 15 bin -19 bin 999 lira ar maaş alanlara en az 10 bin ve en çok da mevcut kampanyalara bağlı olarak 15 bin 500 lira kadar promosyon yolu açılabilir.
-20 bin TL ve üzerindeki maaslar için ise minimumda en az11bin maksimumda ise18bin tl lik bir ikramiye anlamına gelmektedir

Bu bilgiler doğrultusunda emekli, dul ve yetimler Temmuz zammı ile birlikte daha yüksek promosyon imkanından faydalanabilecektir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir