Connect with us

KÜLTÜR

Sinema Sektörüne Beklenen Mesaj Geldi mi?

Yayınlanma tarihi:

Dünyada salgından en çok etkilenen sektörlerden bir tanesi olan sinema sektörü, ülkemizde de neredeyse bitme aşamasına gelmişken, yeni yeni kıvılcımlarla umut veriyor.  

Son dönemde vizyona giren Aykut Enişte 2, 186.898 kişilik açılışla Türk ve yabancı filmler arasında pandemi döneminin rekorunu kırarak sinema sektörüne beklenen mesajı verdi; izleyiciler sinema salonlarına dönmeye hazırlanıyor. 

Yapımcılardan Yeni Film Projeleri Geliyor

Nasipe Olur filmi ile adından söz ettiren genç yapımcılardan Vahdet Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Nasipse Olur 2 için hazırlıkların devam ettiğini ve iki yeni sinema projesini de onayladıklarını duyurmuştu. Vahdet Erdoğan, aynı zamanda dizi çalışmalarının devam ettiğini ve bu konuda tarihimizin önemli değerlerinden Nuri Paşa ile ilgili bir çalışma yürüttüklerini belirtmişti. 

Vahdet Erdoğan Kimdir?

1979 yılında Sinop Boyabat’ta doğdu. İlkokulu köyünde, orta ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler aldı. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yaptı. Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır.

Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Grup’u kurdu.

Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.

Halen Greenart Grup’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 yılında seyirciyle buluşturdu

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla