Sosyal medyada bizi takip edin

DÜNYA

Sigara Satışı Yasaklandı! 1 Temmuz’da Marketlerde Sigara Bulamayacaksınız!

Hollanda hükümeti tarafından alınan radikal bir kararla, tütün ürünlerinin süpermarketlerde satışı 1 Temmuz itibariyle yasaklanıyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Hollanda hükümeti tarafından alınan radikal bir kararla, tütün ürünlerinin süpermarketlerde satışı 1 Temmuz itibariyle yasaklanıyor. Bu karar, ülkede “Dumansız bir nesil” vizyonunu desteklemek amacıyla alınmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katıldığı Dünya Tütünsüz Günü ve Çevre Haftası Programı kapsamında yapılan açıklamada, gençlerin sigara ve elektronik sigara kullanımının azaltılması hedefleniyor. Hollanda’da da benzer bir adım atılarak, tütün ürünlerinin satış noktalarının kontrollü bir şekilde düzenlenmesi kararı alındı.

1 Temmuz itibariyle süpermarketlerde sigara ve e-sigaralar gibi tütün ürünlerinin satışı tamamen yasaklanırken, bu ürünlerin özel mağazalarda satılması için 2032 yılına kadar geçiş süreci öngörülüyor. Bu kararın, tütün ürünlerinin erişilebilirliğini azaltarak, sigara kullanımının önlenmesine katkı sağlaması hedefleniyor.

Hollanda hükümeti, sigara ve e-sigaraların satışını daha iyi kontrol edebilmek için sürekli olarak yeni düzenlemeler üzerinde çalıştıklarını ve bu yönde adımlar attıklarını belirtti. Gelecek yıllarda benzin istasyonlarında satışların yasaklanması ve ürünlerin sadece özel mağazalarda bulundurulması gibi planların da olduğu ifade edildi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir