Connect with us

EYT

SGK’dan EYT’liye “ikramiye” açıklaması

Yayınlanma tarihi:

Emeklinin bayram ikramiyesi 2 bin liraya yükseltildi ve milyonlarca emekli Ramazan bayramı öncesi ikramiye aldı. Ancak çiçeği burnunda emekliler, yani EYT’liler, henüz aylıkları hesaplanmadığı için bayram ikramiyesi alamamıştı. SGK konuya ilişkin açıklama yaptı ve 30 Nisan öncesi aylığı bağlanan EYT’lilerin Ramazan bayramı ikramiyesini alacakları günü duyurdu.

Emeklilik için başvuru yapan ve nisan ayı içerisinde aylık bağlama işlemi tamamlanan EYT’liler, Ramazan bayramı ikramiyesini 9 Mayıs Salı günü alacak.

EYT’lilerin büyük bir kısmı hem emekli aylığını bağlatmak, hem de 2 bin liralık bayram ikramiyesine hak kazanmak için, 1 Nisan’a kadar emeklilik başvurusunda bulundu. Mart ayı içerisinde aylık bağlama işlemi tamamlanan EYT’liler, 14 ve 19 Nisan tarihleri arasında Ramazan bayramı ikramiyesini alırken aylığı henüz hesaplanmayanların durumu merak konusuydu.

BAYRAM İKRAMİYELERİ 9 MAYIS’TA ÖDENECEK

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre emeklilik için başvuru yapan ve Nisan’da aylığı hesaplananlar, yani aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olanlar 2 bin liralık Ramazan bayramı ikramiyesini 9 Mayıs’ta hesaplarında görecek.

Nisan ayı içinde aylığı henüz bağlanmayan EYT’lilerse mayıs ayı içinde aylık hesaplanması halinde bayram ikramiyesini Haziran’da alacaklar.

BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ:

SAYFAMIZ: https://www.facebook.com/2000sonrasisgk

GRUBUMUZ: https://www.facebook.com/groups/3132533630405174

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla