Sosyal medyada bizi takip edin

EKONOMİ

SGK’dan Engelli Çocuğu Olan Annelere Emeklilik Şansı! 53 Yaşında Emekli Olun!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren SGK, bazı sigortalılar için emeklilik yaşını düşürerek şartları kolaylaştırıyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren SGK, bazı sigortalılar için emeklilik yaşını düşürerek şartları kolaylaştırıyor.

Bu yeni düzenlemeyle, belirli koşulları sağlayan sigortalılar, normal şartlarda beklemeleri gereken yaş sınırı olan 58 yerine 53 yaşında emekli olabilecekler.

Kimlere Prim Desteği Veriliyor?

SGK, özellikle çalışan anneler için önemli bir destek programı uyguluyor. Çalışan anneler, belirli şartları karşıladıklarında emeklilik için prim desteği alabiliyorlar. Özellikle engelli çocuğa sahip olan annelere verilen bu destek, toplam prim gün sayısının dörtte birini ekstra olarak sağlıyor. Bu sayede annelerin toplam prim gün sayıları artıyor ve emeklilik için gerekli şartları daha hızlı şekilde tamamlamaları mümkün oluyor.

Emeklilik Yaşında İndirim İmkanı

Engelli çocuğu olan anneler için ayrıca emeklilik yaşında indirim imkanı da sağlanıyor. Bu düzenlemeyle, annelerin emeklilik yaşları dörtte bir prim desteğiyle düşürülerek, 58 yaşında emekli olma şartı, koşulları sağlayanlar için 53 yaşına kadar düşebiliyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir