Connect with us

EKONOMİ

SGK’DAN 12 BİN TL ÖDEME DUYURUSU! Pazar Müjdesi Verildi!

SGK’DAN 12 BİN TL ÖDEME DUYURUSU! Pazar Müjdesi Verildi!

Yayınlanma tarihi:

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşı alanlar ve dul-yetim aylığı alanlara yönelik önemli bir duyuru yaptı. SGK’nın açıklamasına göre, bankalar aracılığıyla emekli maaşlarına ve dul-yetim aylıklarına ödenecek promosyonlar artırıldı ve yeni düzenlemelerle ilgili detaylar paylaşıldı.

Emekli Maaşları için Promosyon Artışı

SGK’nın duyurusuna göre, Türkiye genelinde 12,7 milyon emekliye yapılan maaş ödemelerinde kampanya promosyonları önceki yıllara göre önemli ölçüde artırıldı. Kamu bankaları, emekli maaşlarına yapılan promosyon ödemelerini yaklaşık iki katına çıkardı. Bu yeni düzenleme ile emekliler, banka promosyonlarından 8.000 TL ile 12.000 TL arasında ödeme alabilecekler.

Dul ve Yetim Aylıkları için Promosyon Duyurusu

SGK’nın açıklamasında ayrıca, yaklaşık 3,3 milyon ölüm aylığı alan vatandaşlar için de promosyon ödemelerinde güncelleme yapıldı. Ölüm aylığı alan dul ve yetimler, kamu bankalarından yapacakları başvurular sonucunda 5.000 TL promosyon alma hakkına sahipler.

Özel Promosyon Ayarlaması

Dul ve yetim aylığı alan bireyler için ayrı bir düzenleme yapıldı. Bu grup için belirlenen promosyon tutarı sabitlenerek 5.000 TL olarak belirlendi. Bu adım, özellikle düşük aylık alanlar için olumlu bir gelişme olarak nitelendirilirken, yüksek gelir grubunda yer alan bireyler için sabit promosyon tutarının dezavantaj oluşturduğu belirtildi.

SGK ayrıca, bankaların kendi iç politikalarına göre promosyon miktarlarını daha da artırabileceklerini ve ilerleyen zamanlarda bankalarla yapılan görüşmelerin sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla