Connect with us

EYT

SGK EYT gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek?

Yayınlanma tarihi:

SGK EYT gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek?

SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ifadesi emeklilik başvurusu yapıp başvuru sürecinin onaylanmasını bekleyen insanların gündemin yer alıyor. Peki, SGK EYT emeklilik başvuru işlemlerinde gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne anlama geliyor? İşte konuyla ilgili detaylar.

Emeklilik sürecine dahil olabilmek için dosyalarını teslim eden vatandaşların bazılarının dosya durumunda görülen “SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış” ibaresinin anlamı merak ediliyor. DYS üzerinden düşen dosyaların memurlar tarafından incelenip işleme alındığını ifade eden bu açıklama, duruma göre değişkenlik gösterebilmektedir.

SGK GELEN EVRAK DOSYASINA KALDIRILMIŞ İFADESİ NE ANLAMA GELİR?

SGK ile olan yazışmalarında bir evrakın işleme alınmadan önce SGK gelen evrak dosyasına konulduğunu veya SGK tarafından işleme alınmadan önce bu dosyadan çıkarıldığını ifade eder. Bu durum, evrakın işleme alınmış ancak reddedilmiş olabileceği anlamına da gelebilir. Aynı şekilde kurum tarafından incelenip sonuçlandırılması için bekleyen bir evrak olarak da kabul edilebilir.

Evrakın işleme alınıp alınmayacağına veya sonucun ne olacağına ilişkin bilgi, kurumun yazışma sürecine bağlı olarak değişebilir.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla