Connect with us

POLİTİKA

Şentop ve Soylu arasında “10 bin dolar alan siyasetçi” görüşmesi

10 bin dolar alan siyasetçi ile TBMM Başkanı Mustafa Şentop arasında bir görüşme gerçekleşti. Görüşmeyle birlikte Şentop’un Soylu’ya yaptığı “10 bin dolar alan siyasetçi kim” sorusu gündeme geldi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar aldığı öne sürülen siyasetçinin kimliğine ilişkin tartışmalar devam ederken Ankara’da kritik bir görüşme gerçekleşti. Ayda 10 bin dolar alan siyasetçi açıklamasını yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü. Görüşme ayda 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi söylemlerini gündeme getirdi. Meclis Başkanı Şentop, makamında İçişleri Bakanı Soylu’yu kabul etti. Basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık yarım saat süren görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

10 BİN DOLAR ALAN SİYASETÇİ TARTIŞMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Hadi-Süleyman Özışık kardeşlerin kendisine Peker arasında aracılık yaptığı iddiasıyla ilgili konuşurken “Benim haberimin olması benim idam ediliyor olmam anlamına geliyor. Böyle bir şey olabilir mi? Keklemişler ben ne yapayım. Kim keklediyse hesabını oradan sorsun. Ayda kime 10 bin dolar gönderiyorsa, hangi siyasetçiye oradan sorsun. Hangi siyasetçiye 10 bin dolar gönderiyor. Yanlışlıkla yazdıkları bir yere düşmüş” demişti.

SÜLEYMAN SOYLU SORUYU CEVAPSIZ BIRAKTI

Soylu, bu siyasetçinin kim olduğuna ilişkin kamuoyu ve muhalefetin ısrarlı sorularına rağmen bir isim vermekten kaçınmıştı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop da iddiayla ilgili Soylu’ya yazı göndermişti. Yazıda, “Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi” istenmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply