Connect with us

POLİTİKA

Sedat Peker’in videoları için Jandarma Genel Komutanlığı harekete geçti

Jandarma Genel Komutanlığı, organize suç örügüt lideri Sedat Peker’in video ve tweetleri için harekete geçti. Jandarma Genel Komutanlığı’nın talebi üzerine Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engelli getirildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Çektiği videolarda Sedat Peker, birçok konuda açıklamalarda bulunmuştu. Sedat Peker’in sosyal medya hesabından paylaştığı videolarla ilgili olarak soruşturma başlatılırken özellikle bazı tweetleri ve videoları hakkında Jandarma Genel Komutanlığı harekete geçti. Jandarma Genel Komutanlığı, “kişilik haklarının ihlali” gerekçesi ile başvurduğu Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği tarafından bazı twet ve videolara erişim engelli getirildi.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI’NIN İLK TALEBİ REDDEDİLDİ

Sedat Peker’in bazı tweet ve videolarına ilişkin getirilen erişim engeli hakkında bilişim hukuku uzmanı Prof. Dr. Yaman Akdeniz açıklamalarda bulundu. Akdeniz, “Jandarma Genel Komutanlığı’nın bu tweetler ve YouTube videoları hakkında yaptığı 18 Mayıs 2021 tarihli başvuru Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedilmiş. O kararın gerekçesi bilinmemekle birlikte, Komutanlığın itirazı Ankara 6. SCH tarafından kabul edilmiş” ifadelerini kullandı. Erişime engellenen içeriklerde, AK Parti Milletvekili Tolga Ağar’ın Elazığ’da Yeldana Kaharman’ın ölümüyle ilgisi olduğu iddiası yer almıştı.

SEDAT PEKER’DEN KONU HAKKINDA AÇIKLAMA

Sedat Peker konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise herhangi bir erişim engeli kararı olmadığını söyledi. Peker, “Twitter, YouTube ve Instagram hesaplarıma herhangi bir erişim engelleme kararı bulunmamaktadır. Ayrıca da Telegram’dan kesinlikle yayın yapmayacağım. Derin Mehmet’in adamları yine faaliyette kardeşlerim. Etlerini parça parça koparacağım. (mecazi anlamda) Çok eğleneceğiz çok” diye yazdı.

SIRADAKİ HABER: Gelin ölünce damat gelinin kardeşi ile evlendi!

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply