Connect with us

POLİTİKA

Sedat Peker’in iddialarına Veyis Ateş’ten açıklama!

Sedat Peker’in son videosunda gündeme getirdiği Habertürk spikeri Veyis Ateş hakkındaki iddialara cevap verdi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Habertürk spikeri Veyis Ateş hakkında iddialarda bulunmuştu. Bu iddiaların ardından Veyis Ateş, 17.00’daki TV programına çıkmadı. Bu ise Veyis Ateş istifa mı etti sorusunu gündeme getirdi. Bu gelişmenin ardından Habertürk spikeri Veyis Ateş, Odatv’ye açıklamalarda bulundu. Ateş şu ifadeleri kullandı, “Bugün olmayacağım. Sonrasına da kamuoyu açıklaması yapacağım.” Ekrana çıkmamanızın Sedat Peker’in açıklamalarıyla ilgisi var mı diye sorusuna cevap veren Ateş şunları söyledi: “Peker’in açıklamalarıyla ilgisi yok. Bu süreçler tamamen benimle alakalı.”

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Habertürk spikeri Veyis Ateş hakkında iddialarda bulunan Sedat Peker, “Aranan adamın otelinde ne işiniz var” diyerek Veyis Ateş’e tepki gösteren Peker şunları söyledi, “Sezgin Baran Korkmaz, en son Mübariz de demişti, sendeki belgeler benim şirketim ama bende yok demişti, bende var kardeşim. Sakın onlarla anlaşayım deme, patlatırım rezil olursun. Müşteri portföyünün tamamı bende, hangi hakimler savcılar. Siz aranan adamın otelinde ne işiniz var? Hani lan faturalarınız? Suit odada kalıyorsunuz, 100 bin lira yapıyor, lan sizin maaşınız kaç para, hani fatura.”

“SENİN KAYITLAR DA ÇIKACAK VEYSİ”

“Veysi, senin kayıtlar da çıkacak Veysi… Bu Rasim Ozan Kütahyalı var ya, o da bizim Paramount Otel ekibinden” şeklinde konuşan Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Habertürk TV yayını sırasında, Peker’in eski sağ kolu olarak bilinen Erdal Aras’ın Veyis Ateş’i aradığını iddia etti. Peker, şöyle devam etti, “O gün tartışma olurken Erdal Aras arıyor. Benim eski sağ kolum. Veysi’nin kendi cep telefonundan Erdal Aras’ın cep telefonu, ara verdiler ya, orada arıyor, o da tanıyor Reis’i ben de, sen de tanıyorsun, niye söylemiyorsun. Onun çünkü işi var. Onun işi İsmail Saymaz’ı bloklamak. Gazeteci ya, konuşuyor, aradaki yakınlıklarına bak. Erdal’la bu kadar yakınlar.”

SEDAT PEKER, “PARAYI SEN ALDIN”

Erdal Aras’ın Demokrat Parti’de görev aldığı dönemde, Veyis Ateş’in onun yardımcılığını yaptığını belirten Peker’in iddiaları şöyle devam etti: “Bu Veysi Erdal’ın yardımcısı. Biz bu Veysi ile oturduk 6-7 saat Pucca’da oturduk, yemek yedik. Siz çok anlatıldığı gibi değilmişsiniz, entelektüel, bilgili bir insanmışsınız dedi. Bak buna hiç gıcıklığım yoktu, sarmayacaktım, bloke etti ya. Bitti artık, hiçbir şansı yok. Kayıt var Veysi. Sağlık Bakanlığı’ndaki hikâyeni anlatmayacağım. Para konusunda biriyle ters düştün ya, onun ailesi benim sevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatacağım. Sağlık Bakanlığı’nda sorun yaşadınız ya onunla, parayı sen aldın. Siz ne pislik insanlarsınız. Utanmadan TV’lere gidip şu hırsıza operasyon yapıldı diyorsunuz. İnsanlar güvenip sizi dinliyorlar. Bir ulusu manipüle ediyorsunuz, hırsız.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply