Connect with us

POLİTİKA

Sedat Peker’in iddialarına Esat Toklu yanıt verdi!

Sedat Peker’in son videosunda Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu hakkında bazı iddialarda bulunmuştu. Bu iddiaların ardından açıklamalarda bulunan Esat Toklu Sedat Peker hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu yanıt verdi. Peker’in iddia ettiği otelde 2020 yılının eylül ayında ailesiyle birlikte kaldığını belirten Toklu, otelin ücreti olan 35 bin TL’yi ödediğini açıkladı. Toklu, Sezgin Baran Korkmaz ile ise otelin lobisinde ayaküstü tanıştırıldığını belirtti.

ESAT TOKLU, SEDAT PEKER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Ayrıca Esat Toklu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği suç duyurusu dilekçesinde, Seda Peker hakkında iftira, hakaret, kişisel verileri ele geçirmek suçlarından dava açılmasını istedi. ankaragazetecisi.com’dan Alican Uludağ’ın ulaştığı dilekçede, Esat Toklu Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili şu ifadeler kaydedildi,

“35 BİN LİRAYI OTELİN HESABINA ŞAHSİ HESABIMDAN GÖNDERDİM”

Adı geçen Paramount Otel’e 2020 yılı Eylül ayının sonlarına doğru ailemle tatil yapmak için gittim. Konaklama yaptığımız dönem pandemi dönemi olup, yaz tatil sezonunun sonudur. Otel fiyatları da o dönemde uygun olduğu için rezervasyonu çok önceden bu tarihe yapmıştım. Konaklama bedeli olan 35 bin lirayı otelin hesabına şahsi hesabımdan gönderdim. Buna dair dekont ektedir. Otelde kimsenin misafiri olarak kalmadım.

SEZGİN BARAN KORKMAZ AÇIKLAMASI

Videoda adı geçen ve sosyal medyadan adına aşina olduğum Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım. Ayaküstü 2-3 dakika süren bir konuşma ve tanışmamız oldu. Daha sonra kendisi bana cep telefonundan kendini tanıtan bir mesaj gönderdi. Devamında da tebrikleşme mesajı dışında kendisiyle bir diyalogum ve yüz yüze bir temasım olmamıştır. Videodaki şahsımla ilgili iddialar, tamamen gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Korkmaz’ın 2020 yılının Aralık ayında yurt dışına çıktığını ve hakkında operasyon düzenlendiğini basından öğrendim.

“VİDEODA HAKKIMDA SÖYLENEN HER ŞEY İFTİRADIR”

Sezgin Baran Korkmaz hakkında pasaport iptaline karşı Ankara İdare Mahkemelerinde açılmış herhangi bir dava bulunmamaktadır. Ben 20 Temmuz 2016 yılından bu yana açılan pasaport iptallerine yönelik hiçbir davaya bakmadım. Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı olarak yargılama yetkim de bulunmamaktadır. Videodaki diğer bir iddia olan milyonluk sıfır araç iddiası da kamuoyunu yanıltmaya yönelik, şahsımı hedef alan bir iftiradan ibarettir. Bahse konu araç 2014 modeldir. 2018 yılında 321 bin liraya aldım. Bu araç, makama gelirken kullandığım araç değildir. Ayrıca malvarlığımız hakkında düzenli olarak HSK’ye bildirimde bulunuyoruz.  Aracıma ilişkin mal beyanımı da HSK’ya sundum. Bu beyanlarımın dışında videoda hakkımda söylenen her şey iftiradır.

“TEMSİL ETTİĞİM MAKAMI YIPRATMAYA ÇALIŞMIŞTIR”

Bu beyanlarımın dışında videoda hakkımda söylenen her şey iftiradır. Şüpheli, attığı tweetlerle ve yayınladığı videoyla özel hayatımın gizliliğini ihlal etmiş, kamuoyu nezdinde mesleki itibarıma ağır ithamlarla gerek şahsımın gerekse temsil ettiğim makamı yıpratmaya çalışmıştır. Tüm bu nedenlerle şüpheli veya şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak, haklarında dava açılmasını ve cezalandırılmasını talep ederim.” Toklu, ayrıca HSK 1. Dairesi’ne kendisi hakkında inceleme yapılması talebiyle dilekçe verirken, nöbetçi sulh ceza hakimliğinden de Peker’in yayınladığı videoya erişim engeli getirilmesini istedi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply