Connect with us

TÜM HABERLER

Sedat Peker’in ardından Alattin Çakıcı nerede gitti?

Türkiye son aylarda Sedat Peker’in iddialarına kenetlenmiş durumda. Birbiri ardına kritik kişiler hakkında iddialarda bulunan Peker’e Alaattin Çakıcı’dan açıklama gelmişti. Ancak bu açıklamanın ardından Çakıcı sessizliğe büründü. Peki neden?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları gündemde bomba etkisi yarattı. Yaklaşık 100 milyon kez izlenen videolarının ardından Peker hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Öte yandan Dubai’de olduğu belirtilen Peker için yakalama timlerinin gönderildiği iddia edildi. Sedat Peker’in iddiaları karşısında özellikle hükümet ve ana akım medya sessizliğini koruyor. Konuyla ilgili herhangi bir dişe dokunur açıklama yapılmazken gelişmeleri tüm ülke merakla takip ediyor.

SÜLEYMAN SOYLU’YA “ARTIK KONUŞMA” TALİMATI

Sedat Peker’in hedefindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında yaptığı konuşmanın ardından sessizliğe bürünmesi dikkat çekici bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Soylu’ya “Artık konuşma” dediği belirtildi. Şimdi ise bir isme daha “sus” mesajı gittiği ileri sürüldü.

SUS VE PİYASADAN ÇEKİL TALİMATI

Konuyla ilgili olark T24 yazarı Tolga Şardan, son yazısında emniyet kaynaklarını sorgulayarak bir diğer suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya “sus ve piyasadan çekil” talimatı verildiğini iddia etti. Çakıcı’nın Kıbrıs’a taşındığını yazan Şardan, Peker’in iddialarına karşılık herhangi bir tavır koymamasını da gelen bu talimat olduğunu dile getirdi.

YURT DIŞINA ÇIKMALARI DİKKAT ÇEKTİ

Öte yandan suç örgütü liderleri, kara para aklama ve kaçakçılık gibi soruşturmalara konu olan isimlerin hep operasyonlar öncesinde yurt dışına çıkmasına dikkat çeken Tolga Şardan, “Ortaya saçılan iddialara göre, merkezinde ‘yüklü miktarda kayıt dışı para’ olan olaylarda, olayların faillerine yurt dışına çıkma tavsiyeleri yapılmış! Üstelik hem de devletin bizatihi kendisince” diye yazdı. Şardan yazısını bu konuya dikkat çekerek bitirerek, “Acaba hangi siyasetçiden ya da devlet yöneticilerinden sinyal geldi” ifadelerini kullandı.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply