Connect with us

MAGAZİN

Sedat Peker Tosuncuk’un nerede olduğunu açıkladı!

Çiftlik bank dolandırıcılığı ile binlerce kişiyi mağdur eden ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın nerede bulunduğuna dair Sedat Peker, açıklamada bulundu.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, yüzbinlerce binlerce kişiyi yüksek kar vaadiyle dolandıran ve ardından yurt dışına kaçan ‘Tosuncuk’ olarak bilinen Mehmet Aydın’ın yerine dair önemli bir iddiada bulundu. Sedat Peker, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımında, Mehmet Aydın’ın Belarus’ta olduğunu açıkladı.

“MEHMET AYDIN BOLİVYA’DA FLAN DEĞİL”

Sedat Peker, “Çiftlikbank’ın kurucusu olan Mehmet Aydın isimli şahıs Bolivya’da falan değil, Belarus’ta. Belarus’tan trafik kazası yapmış bir şahsı Interpol kararıyla alıp Türkiye’ye getiren yüce devletimiz, bu şahsı acaba neden getirmiyor? Kırk yaşından küçük kardeşlerim, Belarus’tan bu şahsı getirmeyen devletimizin içinde görevli olan bazı insanların bu paradan pay aldığı ortadadır. Bu şahsın yanına Belarus’a gidip onu ziyaret eden kişiler, aracı olan kişiler bellidir.” ifadelerini kullandı.

ÇİFTLİK BANK OLAYINDA NE OLDU?

Çiftlik Bank dolandırıcılığıyla ilgili olarak Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede, firari sanık Mehmet Aydın’ın da aralarında bulunduğu 18 örgüt yöneticisinin, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma/yönetme”, “bilişim sistemlerini araç olarak kullanma suretiyle nitelikli dolandırıcılık”, “ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık” ve “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçlarından 22 bin 580’er yıldan 75 bin 260’şar yıla kadar hapsi istenmişti.

28 SANIK HAKKINDA BERAAT KARARI

Örgüt üyeleri ve yardım edenlerin aralarında bulunduğu 30 sanık hakkında ise, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etme”, “suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama” suçlarından toplamda 5’er 13’er yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. Sanıklar hakkındaki davanın niteliğini dikkate alarak 28 sanığın dosyasının ayrılmasına karar verilmiş, dosyası ayrılan 28 sanık hakkında beraat kararı verilmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply