Connect with us

TÜM HABERLER

Sedat Peker duyurmuştu! İade edildi

Sedat Peker, 6 avukatının pasaportlarının iptal edildiğini açıklamıştı. Yaptığı bu açıklamanın ardından avukatların iptal edilen pasaportları iade edildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in son videosunda yaptığı açıklamaya göre 6 avukatının pasaportları iptal edilmişti. Yapılan son açıklamaya göre avukatların pasaportları iade edildi. Sedat Peker’in açıklamasının ardından Avukat Ersin Barkın, önceki gün yaptığı açıklamada pasaportunun iptal edildiğini duyurmuştu. Avukat Barkın, “Bir avukatın, salt bir kimsenin avukatı olduğu nedeniyle özgürlüklerine müdahale edecek biçimde idari yaptırımla karşı karşıya kalması, kabul edilebilir değildir” ifadelerini kullandı.

“PASAPORTLARDIMIZIN İADE EDİLDİĞİNİ ÖĞRENMİŞ OLDUK”

Konuyla ilgili olarak ANKA’da yer alan habere göre, Avukat Ersin Barkın bugün yaptığı açıklamada “Dün gece e-devlet sistemi üzerinden baktığımda pasaport bilgilerimin geri geldiğini gördüm. Böylece pasaportlarımızın iade edildiğini öğrenmiş olduk” dedi.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Konuyla ilgili olarak Sedat Peker geçtiğimiz günlerde avukatlarının pasaportlarının iptal edildiğini “Bugüne kadar bana avukatlık yapmış olan tüm avukatların pasaportları iptal edilmiştir. Yine hata yapıyorsunuz hem de çok büyük hata. İçişleri Bakanlığı koltuğunda gerçekten bir deli oturuyor. Devlet aklı tamamen kaybolmuş durumda” sözleriyle duyurmuştu.

SOSYAL MEDYADA KARAR TEPKİ ÇEKTİ

Sedat Peker’in yaptığı açıklamanın ardından sosyal medyada konu gündem olmuştu. Pek çok sosyal medya kullanıcısı bir avukatın müvekkili nedeniyle bu tür bir duruma düşmemesi gerektiğini belirtmişti. Birçok avukat uygulamanın yanlış olduğunu belirtmişti. Öte yandan suçlu kişilerin ailelerin gözaltına alınması ve yurt dışına çıkış yasağı gibi uygulamaların olmasın birçok hukukçu tarafından suçun bireyselliği ilkesine aykırı bulunuyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply