Connect with us

POLİTİKA

Sedat Peker bu sefer Soylu’ya Thodex üzerinden yüklendi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında sık sık iddialarda bulunuyordu. Sedat Peker’in son iddiası kripto para piyasası Thodex üzerinden oldu. Peker, “Paranın kaç lirasını aldınız, onu da anlatacağım” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Twitter üzerinden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında yeni bir iddiada daha bulundu. Yaklaşık 400 bin kişiyi mağdur eden Thodex olayında şirketin sahibi Faruk Fatih Özen, 2 milyon dolar ile birlikte Arnavutluk’a kaçmış ve bulunamamıştı. Türkiye’den özel bir ekip Arnavutluk’a gitmiş ama firari Fatih Özen’i bulamamıştı. Öte yandan İstanbul’daki Anadolu başsavcılığı ise 22 Nisan’da soruşturma başlatmıştı.

“AMA BEN DOĞRUSUNU HERKESE ANLATACAĞIM”

Twitter’dan “Thodex soyguncusu Fatih Özer’e Bir günde Interpol kararı çıkardık ancak Arnavut polisi elinden kaçırmış hikayesini millete yutturdun” diye yazan organize suç örgütü lideri şunları kaydetti: “Ama ben doğrusunu herkese anlatacağım. Sen bilmiyor musun Arnavutlukta kuş uçsa benim haberim olur? Mahalle arasındaki kavgalarda bile 10 kişi tutuklanıyor. Adam 2 milyar dolarla kaçmış, göstermelik birkaç tutuklama yaptınız. Senin oğlunun, benim televizyonlara çıkardığım yeğenin vasıtasıyla, şahısla irtibat kurup paranın kaç lirasını aldınız, onu da anlatacağım.

SÜLEYMAN SOYLU, “ONDAN DA HABERİM VAR”

Akraban Sadık Soylu özel yerlerde beklettiği nakit paralarını yatla Yunanistan’a kaçırmak için planlar yapıyor ya, ondan da haberim var. Gerçi hangi polise şikayet edeceğim, sizi hangi polis kardeşimiz alacak?”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply